Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výběr ntb

Ahoj vybírám ntb kvůli přechodu z desktopu, ntb bude sloužit k občasnému hraní gta v csgo rocket league rd2. Došel jsem k těmto dvoum https://www.mall.cz/notebooky/asus-rog-strix-g15-g513ih-hn006t https://www.alza.cz/lenovo-legion-5i-15?dq=6290449, jde mi hlavně o výdrž na baterii který myslíte že si povede lépe, samozřejmě při kancelářské zátěži. Díky moc za rady

Je to blba koupe. Pred par dnama sem videl na heurece notas rtx 3060 cena asi 28 ale vykon uplne nekde jinde oproti
1650. Jo a nenapsal si limit, ted je blba doba na kupovani notasu. Je dobry mit 17.3 palcovy notas, uz tak to ma malej displej a podporis airflow a zivotnost, ale ty nový Legiony 5 mají fakt dobrý chlazení takže to se dá. Nejlepší by pro tebe bylo čekat na heurece na legion s rtx3060 co má 17.3

Takže myslíš že tohle bude lepší koupě? https://www.softcom.cz/eshop/lenovo-legion-5-17-3fhd-ryzen5-5600h-16gb-1tb-rtx3060-w10h_d252685.html je to už hodně přes limit ale zas asi lepší dát 33k za 3060 než 23 za 1650, když tak bych ještě chvíli počkal, ale myslím že v dnešní situaci asi rtx 3060 moc slevňovat nebudou.
Upřímně jsem úplně v koncích, u desktopu byl výběr prostě jednoduchý, když u desktopu něco nestačí tak to prostě vyměníš ale u ntb máš všechno na pevno...
Byl bych rád kdybych se vešel do 25k

ještě bych jen napsal co mám za sestavu - ryzen 5 1600 + rx 570 8gb + 16 ram - není to žádný high end ale zatím nebyl problém cokoliv rozjet, to bych chtěl i od toho ntb, nepotřebuji to na ultra vše, stačí když to na medium prostě bude šlapat. Úpřímně těm ntbkům rozumím jak koza petrželi tak si rád nechám poradit. Zas nechci koupit totální střelu aby až budu doma tak aby se mi tu na desktop jen neprášilo. No nevím, asi ještě počkám...

+++jinak ta otázka je asi špatně formulovaná - neodcházím od desktopu, jdu do prahy na školu a ntb bude na koleji a na školu + když budu doma tak bych radši používal desktop

Legiony normalni cenu maj 37 tisíc za rtx3070 a 27 tisíc za 3060, takže bych si počkal až cena spadne na těch 28,29 a sledoval heureku nebo proděláš protože pak ti slabší stejně nebude stačit, a nebo si vem ten s rtx 2060 to je takovej střed jo ale stejně, mě by vadila 15.6 úhlopříčka nese to jen nevýhody, malej displej, chlazení po pravdě nechápu proč se nevyráběj notebooky s uhlopříčkou větší jak 17.3 ale fakt doporučuji ty Legiony 5 protože mají dobré chlazení.

Já mám Legion s RTX 3070 tenkrát sem měl štěstí že byl na tu dobu ve slevě za 38 ale na druhou stranu hraju bf1,bf5 na max skoro 100 fps to samí Vallhala žádný throttling.