Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem google disk a synchronizace

Zdravim nainstaloval jsem si do pc novy google drive. A nastavil synchronizaci na google disk. Problem je v tom ze nevim jak nastavit ze kdyz to smazu v pc,aby se to nesmazalo na uctu google drive. Poradil by mi prosim nekdo jak nato.Dekuji

Synchronizacia nie je zaloha, navyse pokial viem je to obojstranna synchronizacia a nejde nastavit len jednym smerom.
Respektive Backup and Sync by to mal vediet, ale ten uz Google zase nahradza Google drivom (v roku 2017 nahradil drive prave Backup and Syncom;o)).

Dekuji moc. Zkousel jsem ale on bohuzel neumi jak google sync. Aby kdyz ulozim napriklad jakykoliv soubor aby se nahral na vzdaleny server. Musim provadet vzdy rucne zalohu.
POtreboval bych to asi takhle:
Delam neco v excelu ulozim a zavru a v ten okamzik by se to nahralo na server (jak to umi google), ale kdyz smazu pak ten soubor aby na serveru zustal. Podstate toto umel google sync and backup stara verze,ale bohzel je nahrazena novou a tam uz jde jen synchronizovat . CO smazu v pc nebo na serveru tak se stane i na druhe strane.
Dekuji moc za pomoc

Opat musis pozerat, co vie backuper.
Vacsina backup programov nerobia sync, ale backup (napr Cobian).
Cize o polnoci kazdy den spusti rozdielovu/prirastkovu zalohu a vsetco co si mu zadal posle na Google drive.
Zrovna vcera som nastavoval u zakaznika nieco podobne a tam sme pri istych datach zvolili online sync...akonahle sa nieco ulozi ide o to okamzite na Google.
Bohuzial pre teba slo o riesenie od Synology, takze som pouzil sw na NASe, ktori to posielal na Google a klienti zase u seba pouzili Synology drive klienta, ktori to vsetko synchronizuje na tom NASe.

Delam neco v excelu ulozim a zavru a v ten okamzik by se to nahralo na server (jak to umi google), ale kdyz smazu pak ten soubor aby na serveru zustal.

Toto je tzv one-way sync, ako som povedal uz predtym vacsina sync programov vie v defaulte len 2-way, takze tam ti ten subor zmaza.
Nechces zacat na tieto veci pouzivat NAS? Synology, ci QNAP to hravo zvladnu a budes mat zalohu dat na NASe a este aj na nete - mas 99.9999999% ochranu dat, pretoze mas data na 3 miestach, z toho jedno je geograficky uplne inde.