Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Routr do firmy

Zdar.
Doporučte něco s dobrou wifi 2,4 GHz.
Jsem tak patral a docela libi TP-LINK Archer C6 nebo Asus RT-AC57U v3
Routuje nám ubiquiti, takže bude použit s vypnutým DHCP, jako switche s wifi.

Záleží, jak velkou plochu potřebuješ signálem pokrýt a přes kolik překážek. Proto existují MESH systémy.

Je naivní si myslet, že jeden supermegagiga router/AP s maxi anténou pokryje celou firmu v pětipatrové budově....

S těma třema noťasama budou uživatelé po firmě pochodovat? Většina zaměstnanců pracuje u stolu a tam mají dokovací stanici nebo klasickou přípojku LAN.

jestli máte v kanceláři sádrokartónové zdi, bude na těch pár lidí stačit jeden router. tím ovšem nemyslím 100mbit noname blink, pro kterého udržet spojení s 6 wifikrámy najednou je skoro nad jeho síly.

pro plynulejší připojení na firemní nasku či jiný sdílený disk to chce rozumnou průchodnost, čili gigabit router.
hodí se výkon vícejádrového procesoru. z home krámů bych šel do nějakého tplinku s normou ax, těch jader tam bude dost. v cenách ještě pořád lowend, ale je to takové humpolácké.

jestli je v práci nějaký síťař kterého baví se rýpat v mikrotiku, neváhal bych. jen o wifi mají jinou představu než homeuseři: krabička routeru s kabely kdesi bokem v malém rozvaděči, wifi ap na stropě kde se nejlíp šíří signál.

jak tu píšou, když už máte jeden ubiquiti, skoro si to říká o další. ale o jejich zařízení nemám šajn, nikdy jsem to neměl v ruce.
orientačně podle nabídky to vidím na nějaké ubiquiti amplifi a pro větší kancl přidat na strop unifi.

dyzajnový kousek na stůl je ubiquiti aircube ac. signál není tak důležitý, hlavně že to dobře vypadá.