Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDMI rozdvojka

Dobrý deň,
Mám notebook a 2 monitory a chcel by som ich napojit tak aby fungovali ako rozšírené monitory.

Našiel som si na internete viac rozdvojek no bud sú také že len na prepínanie monitorov alebo na duplicitne zobrazenie.

Existuje nieco také aby som mal proste 2 rozsirene obrazovky?

Notebook je starsí (IC i7-3537U (2,5ghz)), 8GB Ram, Nvidia geforce 720M. Najidealnejšie by som kupil cez alza.sk, nay.sk, okay.sk

PS: otazka znie este ak take nieco existuje ze ci treba aj nejaky iny software k tomu

Dakujem za rady
S pozdravom
Ch

Na "rozdvojku" zapomeň. Jak zapojit dva monitory?

Připojení dvou monitorů k notebooku je obvykle složitější, notebooky jsou totiž zpravidla vybaveny jen jedním video konektorem. To znamená, že bez dalšího vybavení připojíte jen jeden externí monitor – i když jako druhý můžete stále použít zabudovaný displej. Pro připojení dvou monitorů k jednomu notebooku musíte využít jedné z následujících možností:
* Dokovací stanice – na jedné straně připojíte do dokovací stanice velké množství standardních kabelů a na druhé ji jedním konektorem spojíte s notebookem...
* Propojení monitorů (MST / daisy chain) – pokud máte notebook s USB-C, v němž je zabudována podpora DisplayPort 1.2 nebo vyšší, ...