Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Mysql_pconnect()

Dobrý den,

Nefunguje jeden firemní web. Automaticky jsem se domníval, že je problém v používání undefined function. Proto jsem to zpětně vrátil na PHP 7. Jenže, problém je někde jinde. Konkrétně to hlásí

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Mysql_pconnect() in /www/doc/www.vpsophia.cz/home/library/database.class.php:33 Stack trace: #0 /www/doc/www.vpsophia.cz/home/library/common.php(4): database->open() #1 /www/doc/www.vpsophia.cz/www/index.php(4): require_once('/www/doc/www.vp...') #2 {main} thrown in /www/doc/www.vpsophia.cz/home/library/database.class.php on line 33

Chyba je v první řádku této funkce

        function open(){

	// DB Open
		$this->conn = Mysql_pconnect($this->host,$this->user,$this->password);
		mysql_query("SET CHARACTER SET utf8", $this->conn);
	    mysql_query("SET NAMES utf8", $this->conn);

		Mysql_Select_DB($this->database);
		if ($this->conn) {
			return true;
		} else {
			return false;
		}
		$this->error=mysql_error();

	}

Nicméně, připojil jsem se přes phpmyadmin do databáze a zjistil, že tam žádná není. Navíc, tento web na rozdíl od ostatních není vůbec ve wordpressu.

Nevíte, prosím Vás, jak to vyřešit?

Děkuji

Očividně ne. Nicméně, na active24 mně řekli, že lze změnit PHP na verzi 5.6, ale museli by to nahrát na jiný disk (nebo něco takového), aby to bylo možné. Nevadilo by jim to, ale by to pracné. A co hůř, nechci je nutit do něčeho, když nemám záruku, že to pomůže.

Nevíte teda, jak to opravit? Že to není ve WordPressu by nevadilo, ale jak vyřešit problém s databází, která vůbec neexistuje.

No nevím, souborů PHP je tam několik, které databázi čtou. Avšak, všechny používají celou řadu funkcí, které v PHP 7 neexistují. Nicméně, možná by stačilo v prvé řadě zkusit změnit ty funkce, jenže to se bohužel musí udělat ručně. A bohužel, ve většině případů nestačí pouze přepsat název např.

mysql_num_rows
mysql_result
mysql_fetch_array
Mysql_pconnect
mysql_query
Mysql_Select_DB
mysql_error
Mysql_Close