Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lenovo y910 - po 20 minutách sa vypne

Ahojte. Posledny tyzden mi blbne notebook. Ked zapnem nejaku hru tak po cca. 10 minutak sa vypne alebo ked vytiahnem z elektiky tak okamzite sa vypne. Doteraz to nerobil. Pozeral som novu nabijacku alebo baterku novu ale cena sa pohybuje okolo 150 eur aj za nabijacku a 150 eur aj za baterku. Je nejaka moznost aby som zistil ci je nabijacka zla alebo baterka? Dat 300 eur je strasne vela. Ako zistim ci je baterka alebo nabijacka zla? Dakujem
Změna kategorie, původně: Hardware (Kurt)
Změna předmětu, původně: Lenovo y910 problem (host)

Baterka sa odporúčala! A adaptér nestačí pri záťaži dodávať toľko, koľko ten NB potrebuje (na to práve slúžila baterka aby vyrovnala rozdiel) - pravdepodobne tam máš adaptér s nízkym výstupným výkonom - cca 200W, ak by si mal aspoň 250W - potom by to šlo i bez baterky.
Inak - tie Yogy majú 230W adaptér - už len kvôli tomu, čo majú vo vnútri.
https://www.amazon.co.uk/Lenovo-AC-adapter-original-IdeaPad-Y910-17ISK/dp/B07TTQWV4N
https://www.pcaccessoriessupply.com/index.php?_route_=lenovo-ideapad-y910-17isk-ac-adapter-747.html
https://www.zero.sk/detail/Lenovo-230W-AC-Adapter-CE/479884

pravdepodobne tam máš adaptér s nízkym výstupným výkonom

tam je vadný nejméně jeden článek akumulátoru a už to nenabije na normální napětí žádným adaptérem.
baterka je tam stabilizační prvek, provoz bez ní není úplně ok. záleží jak je adaptér dobrý a umí reagovat na výkyvy. každé nezvládnutí znamená pád systému.