Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poškozená HDMI

Dobrý den. V notebooku HP se mě mechanicky zničila HDMI zásuvka. Jde tato zásuvka někde koupit a vyměnit ? případně existuje nějaká redukce, kterou bych HDMI nahradil z portu USB ? Jde mě o propojení notebooku s televizí. Děkuji za radu. Pavel.

Koupit se dá, vyměnit v domácích podmínkách dost těžko. I mini USB, které má jen 4 vodiče mi dalo dost zabrat (skončilo to cínovou bambulí, po odsátí odsávačkou a opatrném nahřátí (bylo to nějaký pátek třináctého a byla to jedna z asi tří věcí, ve kterých jsem byl toho dne úspěšný) to drží už asi pátým rokem, a zatím veškeré výpadky se mi podařilo svést na letité kabely, a když jsem to minulý týden rozebral a viděl tu drobotinu, doufám, že to tak opravdu je). To ale byl originál konektor, který jen výrobce blbě připájel, naprosto učebnicový studeňák (nekupoval jsem konektor), konektor byl nepoškozený, jenom se odlepil z tišťáku, aniž by ten tišťák poškodil.
Když jsem jindy v poverbance chtěl měnit "normální" USB, zjistil jsem, že z asi 6 různých konektorů z nabídky tam mechanicky nejde ani jeden a vyvedl jsem si z ní prostě dva dráty. A obávám se, že tady to může skončit stejně, nemluvě o tom, že pájet nahusto nasázených 15 pinů je daleko horší než pájet 4 (chce to už specializovanou techniku (trafopájka a ani ERS50 asi už nestačí) a nějaký ten fortel, na druhou stranu by to měl zvládat jakýkoliv servis).
Jo a ještě jedna věc, notebooky mají tu vlastnost, že dovnitř se dostává dost blbě. Alespoň můj letitý HP se mi nikdy úplně rozebrat nepodařilo, byl jsem rád, že jsem se dostal k ventilátoru, abych vyfoukal prach z chladiče těch tepelných trubic. Že bych měnil vylomené USB, o tom se mi ani nezdá, mám ještě tři, teda oni už nefungujou dvě, no tak mám dvě (plus asi šest na doku, ale ty mi jsou na klíně k ničemu).