Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Omezí switch rychlost internetu?

Zdravím, mám bezdrátový internet O2 50/5 a potřebuju to kabelem rozvětvit po půdě do ostatních pokojů abych to nemusel nějak složitě tahat z routeru z obýváku. Jde mi o to, jestli switch sám o sobě ovlivní rychlost internetu (nepočítám když na jednom zařízení budu stahovat, na druhém hrát online a na třetím koukat na 4K) když z něj (ze switche) povedu jeden kabel do zásuvky kde bude připojen PC, do druhý kde bude připojena TV a třetí kabel půjde dolů do routeru (Wifiny), ze kterýho ještě připojím kabelem Xbox a TV plus samozřejmě dejme tomu 2 telefonu přes Wifi.

Pokud ten switch bude stavěný na rychlost tvého připojení, nebo vyšší, tak nijak výrazně neomezí (samozřejmě tam ten internet prochází nějakými obvody, tak to laboratoři musí naměřit nějaké zpoždění, ale většinou to bude něco naprosto nepodstatného = ono ti dio toho nějaké zpoždění zanese i ten drát, protože rychlost světla/elektřiny je omezená, ale v rozsahu bezdrátováho připojení je zanedbatelná).

Na druhou stranu bych tu ještě asi někde vyhrabal prehistorický switch 10Mb/s který by ti to omezil zcela jistě.

A samozřejmě máš pravdu, že pokud na to pověsíš víc zařízení, tak se jejich datové toky sčítají, respektive to, co ti dá poskytovatel se mezi ně musí nějak podělit. Pokud by jely všechny tři zařízení naplno, tak každé dostane tak asi jednu třetinu, pokud pojede naplno jedno a ostatní se budou spíš flákat, tak to jedno dostatne prakticky celé pásmo (až na to flákání)

To jako vážně v dnešní době koupils switch 10/100Mbit?? :-?
Viz https://www.arecenze.cz/switche/#faq:

Starší modely zejména z minulého tisíciletí, ale také ty nejlevnější dostupné switche nabízí rychlost 10/100 Mbit/s. Je důležité zdůraznit, že se jedná o megabity za sekundu, nikoli megabajty. Vzhledem k tomu, že bajt obsahuje 1024 bitů, počítejte s rychlostí 1/10 MB/s. Tato rychlost je dnes již naprosto nedostatečná.