Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nákup notebooku

Dobrý den,

Jsem čerstvá studentka vysoké školy. A už během prvních dní jsem si uvědomila, že ke studiu budu nejspíše potřebovat notebook. Jakožto studentka netechnického oboru o počítačích a noteboocích nevím skoro nic. A proto se obracím na Vás. Potřeboval bych noťas na každodenní používání a s co nejlepším poměrem cena/výkon a cenou kolem 15000 KČ. Za jakékoliv rady a doporučení budu nesmírně ráda !!

Potřeboval bych noťas na každodenní používání a s co nejlepším poměrem cena/výkon

Milá studentko (nebo studente?), tohle přesně splňuje repasovaný notebook. Když to máš na každodenní přenášení, nový notebook stejně brzy ošoupáš a poškrábeš, takže nějaká kosmetická vada u repasu nevadí. A že repas vyjde levněji než nový, to je snad jasné.

Takže za mě třeba něco jako https://www.tera.cz/hp-probook-650-g2_d743400.html

Jedinej, kdo tady tro(t)lluje, seš ty. Ale to už brzy skončí, moje trpělivost není nekonečná.

Že není naskladněný? A co? Byl to jen příklad. Když dám odkaz na nějaký ntb co je skladem, za hodinu to už nemusí být pravda.

Když nemáš co říct k tématu, tak radši mlč a neztrapňuj se.

notebuk potřebuješ lehký. kdo silně preferuje váhu a rozměry, kupuje 14" nebo i menší. pozor, nejsou levnější než 15".
tyto notebuky mají podobné parametry: 4-6jádrový procesor (méně je nesmysl, opatrně při výběru repasů), 8gb ram, 250-500gb ssd, fhd kameru.
když někdo umí udělat dobré panty, nechává si to zaplatit. zas nemá cenu kupovat šunty z opačné strany jako acer nebo podvodný umax bez procesoru.
tak nějak se hodí, když to má 3 díry pro usb.
kdysi se dalo vybírat aspoň podle barvy a ceny byly přívětivé, kdeže předloňské procesory jsou.

řadit podle ceny umí všechny ešopy, tak si něco setřiď u normálního obchodníka (klidně můžeš vynechat alzu) a stav se s pár odkazy.