Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dosvit WiFi

Zdravím
Bydlím v rodinném domě kde mám v patře WiFi router v mém pokoji můj pokoj je na západ a kuchyň je na východ v přízemí kde chci občas mít notebook problém je takový mi nechce občas fungovat WiFi signál WiFi slušný viz příloha ale já dodávám někdy nepoužitelný (WiFi Extender) nic neřeší abych mohl něco dělat tak musím použit https://www.edimax.com/edimax/merchandise/merchandise_detail/data/edimax/global/home_legacy_wireless_adapters/ew-7318usg/ ale pořád to tahat sebou jak kočka koťata to se mi taky nechce nehledě na to že signalizuje slušný díky

3 čiarky signálu sú v pohode ak neexistuje rušenie. Mne to chodí aj na 1 čiarku, ktorá dokonca občas na malú chvíľu zhasína a to cez 3 steny. Tiež to závisí aj od toho akým signálom vidí router tvoj počítač.
Mal by si kúpiť 11n adaptér. Ten čo máš 11n nepodporuje, tudíž nevidí 11n vysielania aj keď tam môžu byť. To je to rušenie, ktoré mu môže dosť vadiť.

Ja zas 84% teplotu v izbe....

meráme aj teplotu v percentách..

paličky signálu povedia hovno... čo ťa zaujíma je hodnota dB / asu, šum, či packet loss, ping, jitter a pod.

Pre tých vymakanejsich aj hodnoty ako missed beacons za čas, invalid misc za čas, invalid nwid, tx power, bit rate, tx excessive retries, invalid crypt či invalid frag, obe za čas... to ti dá lepšiu predstavu iwconfig

ešte si skontroluj šírku pásma, kanál a obsadenost kanálov,...