Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hromadná korešpondencia - filtrovanie záznamov

V exceli mám dva listy, na jednom je tabulka so zákazníkmi (id zákazníka, meno atd.) na druhom liste je zoznam neuhradených faktúr 1-n (id zákazníka, číslo faktúry, dátum atd.).

Potrebujem vo worde vyrobit hromadnú korešpondenciu, dve strany. Prvá strana bude nejaký pokec vrátane mena, id zákazníka atd., ktoré sa bude ťahať z prvého listu v exceli. To nie je problém.

Otázka: Ako na druhú stranu doplniť zoznam neuhradených faktúr pre konkrétne id z prvej strany, ktoré sa vyfiltruje z druheho listu v exceli?

Ja to riešim kompletne v Exceli, t.j. vytváram si šablonu listu hromadnej korešpondencie, či rôznych iných formulárov priamo v Exceli a tam už môžeš šantiť so vzorcami ako sa ti len zapáči. Ponúka to oveľa širšie možnosti napĺňania rôznych dát podľa rôznych podmienok.