Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Teplota ssd M2

Zdravím. Prosím o radu zkušenějších. Koupil sem druhy ssd Samsung 980 M2 do G.aorus Elite z390. Jenže druhý slot pro M2 je přímo pod graf.kartou rtx 2080ti která ho kompletně překrývá. Bude zde stačit koupit chladič na ssd když na něj bude chrlit horko graf karta. Nebo je lepší varianta dat ssd do pci a tím o něco snížit možnost nasávání vzduchu graf.karty? Popřípadě jestli bych tím nesnížil rychlost graf.karty pokud osladím obě pci ? Děkuji za radu

Asi každý SSD má se na monitorování teploty. Já bych prvni
dal SSD do desky a podíval se na teplotu SSD při hraní. Porovnal bych to s testy toho ssd. Právě si myslím, že zrovna tenhle Samsung dost hřeje. Ono se to ale dost liší podle zatížení, pokud na tom SSD budou například jen hry nemusí být moc vytížené.
Pokud je v tom prostoru horko od vga chladič SSD moc nepomůže.

Pokud nemáš nic ve krátkém PCIEX1_3 tak redukce s SSD do druhého PCIE 16x pojede jak má. Na rychlost grafiky to u této desky vliv nemá.