Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem doporučení notebooku na práci okolo 30k

Zdravím,

do práce si mám vybrat notebook okolo 30 tis., představu nějákou mám, ale chci se tu optat s jakými konrétními "stroji" máte dobré zkušenosti.
Práce převážně excel, outlook, databáze, ms meets, otevřeno více oken excelu, adobe, webových stránek

Požadavky:
- min 15" max 17"
- min 8GB RAM, možná by to chtělo už 16
- min 250 GB NVMe SSD, max 500GB, větší kapacitu nepotřebuji, ukládám na "síť"
- CPU může být asi jak Intel (min i5) nebo i třeba ten nejnovější Ryzen
- ! numerická klávesnice !
- matný display - pro 15" max full HD, větší rozlišení je nesmysl, možná QHD/2K pro 17"
- preferovaná značka Lenovo, ale pokud máte dobré zkušenosti i s něčím jiným, zkuste hodit odkaz

Budu vděčný za jakýkoliv odkaz k prozkoumání, ideálně pouze skladem.

Díky moc

Změna kategorie, původně: Hardware (host)

98% 15" ntb má numerickou klávesnici (a všechny 17"). 17" qhd displej u ntb bych nechtěl, ledaže to máš za trest. 17" má smysl pro "herní" konfigurace, kde jde lépe udělat chlazení.
je otázka, kolik máš na stole místa. klávesnici a displej 14" ntb prakticky nepoužívám, jen někde přenosně. na stole mám dock a normální klávesnici s 24" monitorem, doma totéž.
spíš než numerická klávesnice je důležitější podsvětlená.

nvme disky noname kvality mají dnes všechny ntb, je to pro výrobce levnější než sata ssd.

mívám 8gb ram v notebuku, na office to stačí i v zaplácaných korporátních instalačkách. pro vývojáře nebo grafiky se 16gb hodí.
v minulosti jsem míval třetinu disku zabranou oddílem s mp3, dnes to nosím na sd kartě.

fasujem hp elitebooky, ale tím nechcu říct, že jsou to nejlepší co se dá koupit. prostě korporátní it dostali největší úplatek od hp.
mít já svoji minifirmu, jdu asi do dellu, nebo čínské lenovo ale vlastní instalace os.