Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr ntb do 15000 Kč pro školní účely

Ahoj
Rád bych poprosil o doporučení NTB. Mám tyto požadavky:
-pro 13 letou dceru, bude sloužit pro školní účely, přehrávaní videa, nenáročné hry jako minecraft, apod... Integrovaná grafika by měla stačit
-Přenášet se bude hlavně po domě.
-U předchozího ACERU ASPIRE 5 se po cca roce vylomily panty. Tak bych poprosil aby měl panty lépe konstrukčně řešeny
-Aby byl spodní díl základny demontovatelný kvůli rozšíření paměti, případné výměny vadné baterie snadnějšímu čistění ventilátoru atd...
-solidní 15,6 palcový displej s dobrými pozorovacími úhly, ideálně IPS
-pokud možno podsvícená klávesnice(není podmínkou)
-do 600Euro , cca 15 000kč
Děkuji

Změna předmětu, původně: Výběr NTb do 150000kč (host)

-U předchozího ACERU ASPIRE 5 se po cca roce vylomily panty. Tak bych poprosil aby měl panty lépe konstrukčně řešeny

Treba si vybrat kovovy model, ale to do 600 nebude a plast bude vsade

-Aby byl spodní díl základny demontovatelný kvůli rozšíření paměti, případné výměny vadné baterie snadnějšímu čistění ventilátoru atd...

To uz mas dnes tazko, baterky su v tele, nedaju sa lahko demontovat a casy ked si dal dole jednu-dvve skrutky a menil si pamat su prec.

-solidní 15,6 palcový displej s dobrými pozorovacími úhly, ideálně IPS

Dnesne TN maju rovnako dobre uhly ako IPS

-pokud možno podsvícená klávesnice(není podmínkou)

Do 600 eur tazko.

Co kolvek s i3-5 (ryzen3-5), 4GBG RAM a 250GB SSD je postacujuce.
Vsetko ostatne naviac potesi (najviac 8GB RAM).

low cost řada acer aspire je absolutní šunt, to nemohl doporučit ke koupi nikdo normální, aspoň ne na této poradně. proto ty panty, u acerů běžný jev.
absolutní záruku nedá nikdo, v kanclu jsem po několika letech zažil vylomené panty i u hp probook (asi každý desátý až dvacátý). elitebooky měly kovové panty, ale máš cenový limit.

večer by to chtělo podsvícenou klávesnici - anebo světlou, jestli se dá v té ceně něco vybrat.
skrz corony si děti oblíbily kameru, ty levné krámy mají jen vga rozlišení 0.3mpx.

jiná možnost je koupit ke 13.narozeninám něco dočasného (repas): https://www.incomputer.cz/lenovo-thinkpad-x250
extrémně přenosný 12", jakž takž snesitelný 2jádrový procesor, ram 8gb, hdd nechat do externího disku a nahradit za ssd.
až to za 2-3 roky přestane dítě bavit, nechat si x250 na hraní do garáže a teenagerovi pořídit něco o půl kila těžšího.