Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Trebá nový pc ?

Dobrý deň, mám PC :
Dell Optiplex 9020
Procesor:Intel Core i7 4770 (8M Cache, 3.40 GHz up to 3.90 GHz)
Operačná pamäť: 8GB DDR3
Pevný disk: WD Blue 3D SSD NAND 500 GB 2.5"
Operačný systém Windows 10 Home
Grafická karta Intel HD Graphics 4600

s tým,že by som chcel hrať Couter Strike GO , ale počas hry mi ho zavše seká, je mi jasné že integrovaná grafika je slabá, no chcel by som vedieť či by pomohla výmena grafickej karty a ak áno aké parametre voliť, alebo treba zmeniť už celý pc , alebo ho stačí nejak upraviť ?

Jelikož máš grafiku integrovanou, tak můžeš nějakou kartu přidat. Ovšem dost záleží na tom, jakou máš bednu (jestli malou, či větší) a zda je v tam dostatečně silný zdroj.
Další věcí je, jestli nějakou grafárnu za rozumný peníze seženeš, to co je v obchodech, je nechutně předražený.

Ta navrzena karta 1030 není žádná sláva ale moc výkonnější tam nedáš/ nesezenes.
Vzal bych ji z obchodu, vyzkoušel a kdyztak vrátil. Pokud stačit nebude je to spíš na.jiny počítač.
Teoreticky ještě možnost zkusit to předělat do ATX bedny čili bedna, zdroj a grafika já bych do toho nešel.

To je pasivni ohreje ti to tu mini bednu a samo se to prehreje vem si tajtu co psal lukas tady mas lepsi cenu https://zlavacik.sk/gigabyte-gv-n1030d4-2gl-graficka-karta-nvidia-geforce-gt-1030-2-gb-gddr4-d70958
Poznas to ze je nizsi a nebo podle LP - low profile coz je napsane u lukasovo linku

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GT-1030-vs-Intel-HD-4600-Desktop-125-GHz/m283726vs2168
Dole se koukni o kolik se ti zvysi fps v csgo

monitor má aj hdmi, chcel som len vedieť či to musí byť pripojené čísto z grafiky, alebo prenos obrazu funguje cez dosku a následne do dispay portu ? takže ak to chápem správne aby som využil dedikovanú grafiku musí ju pripojiť primo do monitora cez len ktorý obsahuje ?

Mám doma něco podobného, ale Lenovo M93. Nemám žádné zkušenosti s náročnosti různých her na výkon grafické karty, ale ten popsaný problém se mne také týká, i když ne kvůli hrám. Rozhodl jsem se pro NVIDIA GT 710, která je přece jen o něco výkonnější než integrovaná GK, tak to zkusím. Hlavním parametrem je pro mne cena (dá se sehnat do 1.500 Kč) Ta GT 1030 bude bezpochyby dostatečná, ale je výrazně dražší. Co se týká low profilu: pokud karta jako taková se fyzicky vejde na základní desku a do skříně, tak stačí jen vyměnit ten plíšek (záslepku) za low. Hlad po grafických kartách výrazně poroste, levnější určitě do Vánoc nebudou, ani potom.
Tak dobré rozhodování a úspěch.

gt710 je omezený kancelářský shit, škoda peněz.
ty značkové kancelářské sff skříně nemívají uvnitř místo na vysoký chladič, vedle desky běžně zavazí zdroj - záleží co přesně máš za variantu.
šel bych do bazarových gt730 (má ještě vga výstup) nebo do novější gt1030, pokud se vejde tak pasívní verze. na těchto grafikách se 100% netěžilo, jestli kolem foukal vzduch, budou jak nové.