Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náhlý pokles FPS v GTA5

Zdravím,
dnes ráno jsem zapnul GTA a ihned jsem zpozoroval, že hra neběží plynule jak by měla. Nevím kolik FPS jsem měl doposud, ale muselo to být minimálně 60, protože hra do teď běžela naprosto plynule, nyní v průměru na 30 FPS. Ještě včera večer bylo vše v naprostém pořádku, s PC jsem od té doby nic nedělal (žádné aktualizace, žádná instalace jiných programů atd.) S nastavením hry jsem také nic nedělal (ověřeno, že je stejné jako včera)

Nejprve jsem zkusil hru zapnout a vypnout, nepomohlo. Dále jsem přeinstaloval ovladač grafické karty, to také nepomohlo. Pak mě napadlo, jestli se nemůže třeba přehřívat procesor, že by dlouho nebyla měněna chladící pasta, případně GPU, ale podle teplot by tomu tak být nemělo (kdyžtak mě opravte) PC jsem totiž kupoval z druhé ruky, ale už pár měsíců jede naprosto bez problému.

Hru mám originální a spouštím ji přes Rockstar Game Launcher. Bohužel v PC nemám nainstalovanou žádnou jinou hru, tak nemůžu ověřit, jestli se to děje pouze u GTA a nebo i jinde. Jiné problémy jsem ale nepozoroval - např. 4k video běží úplně stejně plynule jako dosud. Zajímavostí je, že FPS občas vyletí na 60-70, hra běží několik minut úplně v pohodě a pak to zase letí dolů.

Zde přikládám krátké video ze hry se záběrem na FPS a další hodnoty:

Sestava:

Windows 10 64bit
AMD Ryzen 3 1200 Quad-Core Processor 3.70 GHz
RAM 16gb
GTX 1050 Ti

Tuší někdo, kde by mohl být problém?
Díky!

najviac mi je divne že ti ide GPU iba na 54%...a takisto tvrdiš ze ti spodna fotka je v prípade ked ti to ide plynule ale máš tam iba 28fps...Niečo ti žere výkon.
Spusti hru a ked budeš hrat tak stlač alt+tab a vyskoč na plochu a spusti správcu uloh a daj screenshot

edit: omylom som si dvakart otvoril tu istu fotku tak že ani sa nečuduj že ti to seka ked v plynulej zataži ti ide GPU na 99% a neplynulej na 54%

No ale proč jde jen na poloviční výkon? Jestli to má jít plynule, když půjde na plný výkon, tak chci, aby šla na plný výkon celou dobu. Btw, ten Avast jsem stáhnul teď, právě abych ověřil, jestli nemám v PC nějaký malware. Do teď tam ten Avast nebyl, takže není příčina mojeho problému.