Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade procesoru

Zdravím, než vůbec začnu, chtěl bych zdůraznit, že se v počítačích absolutně neorientuju a proto také zde píšu.

Mám svůj herní pc už asi 4-5 let a už mi přijde, že klesá výkon, a tak jsem se rozhodl, že upgraduju procesor. Chci se tedy zeptat, zda je tady někdo se zkušenostmi, a dokázal by si o tom semnou popsat a poradit mi, co je potřeba udělat (chci se zeptat jen na pár detailů, nebude to hodinová konverzace).

Předem děkuji za případné odpovědi :-)

A proč ty detaily sem rovnou nenapíšeš?
Pokud ti klesá výkon, tak to nebude procesorem, ale spíš zabordeleným systémem. Výkon procesoru v čase neklesá.
Ale jestli se přece jenom rozhodneš pro upgrade, tak je zásadní vědět typ základní desky. A je dost možné, že bude nutné vyměnit i ji nebo dokonce i paměti.

No to mě napadlo, že je už zajebaný a tak jsem si zjišťoval, jestli by pomohlo tovární nastavení, ale dočetl jsem se, že to nemá vliv. Myslíte, že by to pomohlo na výkonu?
To, že by se musela vyměnit základní deska, to vím. Zjišťoval jsem si na jaké procesory je potřeba deska, ale úplně nevím jak je to s pamětí.

Jak jsi přišel na to, že sestavu brzdí zrovna procesor?

Můj názor: at už máš konfiguraci jakoukoliv, u 4-5 roku starého PC upgrade procesoru nedává moc smysl, resp. je neekonomický. Jedině že bys ho sehnal třeba zdarma nebo za pár stovek, což je nepravděpodobné.

No jelikož nejsem v počítačích znalý, tak mě jako první věc napadl upgrade procesoru, jelikož mi můj přijde jako starý a špatný. Napadlo mě také tovární nastavení, ale jak jsem již napsal, četl jsem si o tom na internetu a prý to moc neovlivní výkon, tak nevím...

A klesá výkon nebo jsou nové hry čím dál víc nenažrané ? Zkus nějakou starší hru pokud si pamatuješ jak jela.
Nepřipojil si nějaký nový monitor s vyšším rozlišením ?

Za ty 4-5 let to zestárlo tak nějak společně ale nejhorší sestava na hry to pořád není. Nejvíc u nových her vadí asi ty 3GB u grafické paměti.

Jenom procesor nevyměníš (dávno je řada 10, 11 a v přípravě 12) , shánět do toho starý i7 nemá smysl čili minimálně deska, procesor a chladič(třeba 10600) =10K, je tam málo ram (2K) nebo při výměně grafiky je to odhadem 22k.
Za zvážení v době pokřivených cen grafik stojí koupit celou novou bednu (35k) a toto zkusit prodat.