Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr PC sestavy

Zdravím,

už pár dní uvažuji o investici do nového PC a jsem trochu na vážkách. Trávil jsem nad tím pár dní, četl a díval se na různé recenze a vybral jsem si nějaké varianty.
Rozhoduju se mezi:
1) https://www.alza.cz/alza-gamebox-ryzen-rtx3070-d6441999.htm
A dále mezi:
2) https://www.czc.cz/hal3000-master-gamer-pro-3070-iem-cerna/308002/produkt

Kdybyste případně měli nějakou lepší variantu s 3070, tak klidně uvítám radu.
Co jsem viděl recenze, tak většina lidí se shodla, že když už jít do 3xxx serie, tak přeskočit 3060 a 3060ti a jít po 3070.. nevím tedy, co je na tom pravdy, pokud by měl někdo k tomu nějakou radu.. také rád uvítám.

Co je tedy mým kamenem úrazu, při rozhodování mezi těmito dvěma PC.
První(1)PC má pouze zdroj 600W, ale doporučený pro 3070 je 650. Sice tam píšou, že to bylo otestované a měl i rezervu, ale raději se ptám na nějaké vaše osobní zkušenosti. Opravdu to bude stačit?
Jako výhodu tam vidím to, že tam je více RAM a je tam i procesor od AMD, který má overall lepší hodnocení, co se alespoň hraní her týče.

Druhý(2) PC má také zdroj 600W, takže jsem také skeptický ohledně tohoto, jako v prvním případě. Je zde pouze 16GB RAM a není zde HDD. Je zde Intel procesor, který je pry oproti AMD v prvním PC slabší, ale né nijak výrazně.

O co bych Vás tedy ve finále chtěl poprosit.. Který PC má podle Vás hodnotu si pořídit, případně nějakou jinou variantu pokud máte.. a jestli je tedy zdroj 600W dostačující.

Zdravím přátelé,

jsem tu zas s další prosbou o pomoc s výběrem.

Opět už několik dní trávím nad tím, jestli vybrat sestavu s AMD Ryzen 5600X nebo i7-10700F
Jedná se o tyto dvě:
1) https://www.alza.cz/alza-gamebox-ryzen-rtx3070-d6441999.htm
a
2) https://www.alza.cz/alza-gamebox-core-rtx-3070-d6113208.htm

Dělá mi do budoucna trochu starosti to, že k hraní her bude časem lepší mít 8 jádro, než 6-ti jádro.
Co se týče FPS v provozu při nejnovějších hrách, tak souboj mezi těmito dvěma procesory byly vyrovnané, s tím že R5 měla pár procent navrh a na benchmarku vyhrává spíše R5.

Další věc, co se týče skříně.. tak rozhodně ta u toho R5 je lepší díky airflow, ale to zase není tak rozhodující detail pro mě.

Poslední věc, co mě příklání spíše k AMD je fakt, že patice tam je snadněji přístupná pro budoucí upgrade.

Rád bych ale také věděl názory lidí zde, které by mi pomohly s rozhodováním.

Děkuji za odpovědi.

Jednoznačne AMD. A doba 8jadier pre hry je už tu. Stačí si pozrieť odporúčanú konfiguráciu pre Battlefield 2042, je tam 2700X.

Battlefield uměl už v předchozích verzích udělat trošku lepší výsledek s 8mi jádrem než s 6ti jádrem. Spíš doteď taková výjimka mezi hrami. Na druhou stranu ta 5600x tu 2700x určitě nahradí a bude mít lepší fps než s 2700x.

Ale obecně máš pravdu, po nových vícejádrových konzolích budou hry víc jader vyžadovat/budou je umět využít.

Poslední věc, co mě příklání spíše k AMD je fakt, že patice tam je snadněji přístupná pro budoucí upgrade.

To klidně vyhoď z hlavy. Intel opravdu nutí měnit patici co generaci nebo vyjímečně dvě procesoru a AMD vydržela s AM4 dlouho... ale zrovna další AMD cpu už bude mít jinou patici.

Vybral bych amd verzi. Jednak spotřeba a tím i namáhání desky. Druhá věc desku na AM4 po záruce nejspíš koupíš. I tu 5800x nebo 5900/5950 do toho dáš (třeba i z bazaru).

Dělá mi do budoucna trochu starosti to, že k hraní her bude časem lepší mít 8 jádro, než 6-ti jádro.

Zbytečně to řešíš. Také budou nové grafiky, které těm hrám pomůžou nejspíš ještě víc. A za dva roky bude ta luxusní sestava co teď koupíš za 44 (pokud se teda rozhoupeš) spíš průměrná.