Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Tiskárna a win 11

Ahoj zkoušel jsem včera tisknout na windows 11 s tiskárnou HP Laser MFP 135w s aktuálními ovladačemi a nešlo to. Windows 11 bylo ztaženo z insaderu. Jak je to možné když microsoft tvrdí co jde na win 10 jde i na win 11. Děkuji

Blbo si inštaloval jednenástku, je moje objektívne presvedčenie aj tvrdenie.

Ak si dokázala desina stiahnuť pri zapojenej tlačiarni originál, prípade generiká HP ovladačov k predmetnej tlačiarni, nemusel si dodatočne šaškovať s HP ovladačmi z ich stránky, detto dokáže aj W11.

Vyrob si v Rufus z ISO bútovaciu flešku W11, nabútuj PC, zmaž oddiel s W11 nástrojom Dikpart.exe - Clean, pripoj do USB portu HP tlačiareň k PC, spusti tlačiareň button on/off, aby sa pod napájaním tlačiareň rozžala.

Teraz nainštaluj W11 z flešky. HP musí byť stále pripojená a spustená.

Neexistuje, že si W11 nevyštrachá po spriatelených serveroch akamai a spol. po celej plochej, prípadne podľa vedeckých zistení ako bonus už aj dutej zemeguli, nejaké vhodné generikum v prípade, ak nenájde niekde zašitý originál ovládač HP. Totižto inteligentný inštalátor W10/11 si v správnom poradí stiahne najprv čipset a spol. ovládačov, tiež ovládačov zapojených periférií k mašine, ktoré po inštalácii, po manuálnom spustení WU z grafického prostredia Windows nahradí, ak objaví na americkom, kapitalistickom, západnom trhu novší, krajší, tučnejší, mastnejší vybavenejší.

(Keď-že sa ihruškáš s preskinovanou W10 na podobu W11 predpokladám, že disponuješ s dualboot, W10+W11 x64bit. na logicky rozdelenom disku viacero primárnych oddielov so spoločným aktívnym oddielom so zavádzačom, prípadne máš zálohovaný Image W10 zbalený nejakým inteligentným backupper (MacriumReflect8) odložený bokom po ruke, pripravený kedykoľvek k obnove).