Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ikony při přemístění disku

Dobrý den jen mě napadla taková otázka, když vezmu disk ze starého pc a dám ho do jiného tak ikony budu muset nějak znovu vytvořit nebo se automaticky samy objeví na ploše? dejme tomu že ten pc do kterého disk dám žádný disk předtím neměl. Vladislav

Počítač je pro tebe zřejmě tajemná věc žijící si vlastním životem řízeným jakýmsi Matrixem alias operačním systémem...
Každopádně co ti brání to zkusit? Uvidíš sám, co se stane, pak nám sem napiš jak to dopadlo... Nebo o tom natoč video na Youtube.

Pokud to půjde (jo, mám tu počítače s IDE diskama a počítače, co už mají jen SATA a M2 konektory, ale IDE ne), a pokud to zvládne běžet na novém/jiném hardwaru (např. to dát z 386 s VGA kartou do AMD Ryzenu s nejnovější grafárnou, tak to asi nenajde spoustu ovladačů ...),
tak by to mělo ty ikony zobrazit asi tak správně, protože jak OS, tak data, tak i ikony jsou jen soubory na tom disku. (Ale třeba při různém rozlišní obrazovky to může ty ikony rozhodit, že se nevejdou, nebo naopak budou jen v horním pravém rohu, místo po celé ploše a tak podobně)

Čili pokud to byl ve starém pořítači jediný disk, v novém to taky bude jediný disk a ten HW bude tak aspoň trochu srovnatelný, tak to nejspíš půjde.

windows10 se možná rozjedou, možná ne. starší verze by jiný hw nerozdýchaly určitě.
w10 už znají více hw, teoreticky by si mohly potřebné nové ovladače dostahovat samy od ms.

obvykle takové svinstvo nedělám, starou letitou instalaci necpu na nový odlišný hw.
ikony jsou zřejmě programy k doinstalaci.
někdy holt je to nutné přenést na jiný hw. i když se to rozjede, přeinstaluju ve windows celé ovladače znovu (a odeberu staré).

Jááááj - píšete samé romány, ale žiadne poriadne odpovede.
Ak dáš zo starého do nového HDD, nastanú situánie:
A) HDD je IDE a nový PC má SATA - ani si neťukne.
B) HDD je SATA, ale počítače majú rozdielne parametre - možno sa rozbehne v základe a potom môžu byť konflikty v ovládačoch, nastaveniach, čipset a pod. Buď sa to bude dať opraviť, alebo to hodí BSOD.
C) Oba počítače sú zhruba rovnaké (možno nejaké malé rozdiely) - rozbehne sa, prípadne sa aj sám opraví.

Treba si uvedomiť jedno: OS je práve na tom HDD! Je tam NAINŠTALOVANÝ. T.z. sú tam aj súbory s ikonami. Takže, ak bude varianta C - ak nabehne, budú aj tie ikony na svojom mieste.