Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavení tří routerů pro sdílení internetu (jako jednu síť)

Ahoj,
jak píši v nadpise, jde o rozšíření internetu od O2 přes telefonní kabel (u známého).

První internet vede RJ11 do routeru TP-LINK:
[93682-1-jpg]
Ten rozděluje IP adresy přes DHCP (Až teoreticky 100 zařízení) 192.168.1.100 ~ 199.

No a pak to vede dvou routerů, kde má stejné sítě, jen vyplé DHCP:
První router:
[93683-2-jpg]
Druhý router:
[93684-4-jpg]

Oba sekundární routery jsou připojeny přes kabel LAN.
A liší se jen v IP na konci (200 a 201).
A funguje to spolehlivě asi den, pak to píše na zařízeních sice připojeno, ale není internet.
Do obou routerů se dá připojit přes adresu do rozhraní.
Dělá to pravidelně za cca den.

Tak jsem se chtěl zeptat, protože nejsem síťař, zda je takové nastavení akceptovatelné.
A pak jsem se ještě potřeboval zeptat, zda problém nemohl být způsoben tím, jak je poslední obrázek.
On měl na tom jednom routeru nastavené encrytion WEP/AES u Wi-Fi, což jsem okamžitě nastavil
unifikovaně na AES ("only" bez toho WEP), jako je u ostatních.
To byl jediný rozdíl. A ještě jsem pozvypínal IP v6 u sekundárních routerů.

Jinak, když se síť "sesype" stačí resetnout hlavní router (ten TP-LINK) a zase to chvilku jede.

Ptám se tedy spíše preventivně, kdyby ta moje úprava nezabrala.
Nehádám to na hw závadu, protože hlavní router fungoval bez problémů stále, když byl v síti sám.

Díky za dobře míněné rady.;-)

Njaprv pingni hlavný router keď sa to zesype, že či funguje vôbec sieť.
Ak bude fungovať netestuj to cez wifi, ale pripoj si počítač LAN káblom. Možno hneď a možno až na druhý deň uvidíš ako si na tom.