Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PS4 - koľko rokov ešte budú vychádzať hry?

Ahoj, zvažujem kúpu ps4 pro za dobru cenu, lebo ps5 je pre mňa stále drahé a nemám na to ani televizor
Koľko asi cca rokov ešte budú vychádzať hry na ps4? Co som pozeral tak na ps3 bola posledná fifa 19 ktorá bola v roku 2018. Takže môžem počítať.5-6 rokov? Ďakujem

Změna předmětu, původně: PS4 dotaz (host)

Bohužel pro tebe nemám dobrou zprávu.

AAA her pro PS 4 už vyjde jen pomálu, pokud vůbec nějaké, a důvodů je vícero.

Jednak je PS5 zpětně kompatibilní, takže většina her funguje i na něm a lépe (rychleji se nahrává level atd..).

Ale co je horší, hry na PS4 se musejí zvlášť optimalizovat, což je nerentabilní.
Jinak řečeno, nikdo v dnešní době PS5 nebude platit tým specialistů, aby optimalizovali a "kazili" hru i pro chod na starou PS4.

Nakonec, když se podíváme i na členství PS Plus a hry, které v rámci něj vycházejí je to naprostá bída.
A vědí to i hráči, protože nákup PS Plus se u nich propadl.

Tento můj osobní odhad není bohužel nijak optimistický, ale je založený i na některých dalších faktech, které se mi tady nechtějí všechny vypisovat.