Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vytvořit startovací disketu ve win 95

Ahoj prosím jak mám vytvořit startovací systémovou disketu ve win95 když dám pravým tlačítkem na disketu A: formátovat tak tam je pouze zkopírovat systém ale ja potřebuji disketu která pri startu pc ukáže nabídku ve které se dá spustit CD mechanika a instalovat Windows dříve jsem to tak dělal ale je to už 20 let a nějak se mi to vykourilo z hlavy děkuji za každou radu. Pc Pentium 1 75mhz 48mb ram 2gb HDD gpu 2mb

1. program winimage, z netu stáhnout obraz diskety nejspíš *.ima, použít. (už bych to našel jen na historických cd, v pc už to nevedu)

2. ta nabídka je členěný config.sys, případně autoexec.bat.
ale proč se s tím dřít, když si to člověk nepamatuje, stačí si ty diskety popsat k čemu je která.
tuším člověk potřebuje: ovladač himem, pro windows i emm386, nějaký malý mouse.com, oblíbený oak driver pro cd, není špatný úsporný commander (ruský volkov nebo rožnovský minimanager)

3. když to člověk chce, jen první příklady z google, jistě u vás funguje taky:
http://smallvoid.com/article/dos-multiple-configurations.html
https://rcc.sr.unh.edu/~rea/linux/loadlin/

loni jsem křísil jeden historický pc s dosem. logicky diskety nefunkční, mechaniky nefunkční, vyhodit.
tak jsem ten obraz instalační diskety podstrkával vypalovacímu programu pro cd.

jinak rozumnější instalační disketa pro dos/w95 byla z w98.