Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Narušená obrazovka u tlačítkového mobilu

Zdar, u mého pracovního tlačítkového mobilu došlo k poruše obrazovky. Nevím, zda to nebylo náhodou ranními mrazy, donedávna fungoval bez problémů (mám ho sotva víc jak čtvrt roku). Polovina obrazovky je teď podivně zamazaná a já vidím totální prd. Přitom telefonovat se na něj dá a naopak. Zkoušel jsem ho už několikrát rozebrat - vyndat baterku a simku. Nic, furt stejný. Jedná se o MyPhone. Můžu případně sem dát i jeho foto.

Do nokií se dřív daly displeje běžně sehnat, sám jsem tak několikrát měnil otci displej. MyPhone je čínský klon nokie (má dokonce úplně stejnou baterku - baterku do myPhone neseženete a nebo dráž než originál nokia, ostatně i klony jsou dražší), ale tohle by mohli vědět v nějaké opravně, jestli to ještě existuje. Ale cena takového telefonu je tak 800 (spíš míň) a oprava se tak nevyplatí. Řešil bych to se zaměstnavatelem, jestli to nechat opravit nebo pořídit nový (rozumově oprava smysl nedává, ale může to z nějakých účetních důvodů (nákup DHM (pokud to neni spotřební materiál) versus jeho údržba)) být žádoucí víc než nákup.
Reklamace asi do úvahy nepřichází, to vypadá, že dostal ránu, čemuž by napovídaly i praskliny v tom černém fleku, pokud to není nějaký optický klam na fotce.

Prostě vrátit nadřízenému ve firmě, že když není vidět display, nelze volat a přijímat neznámé hovory taky nechcete. Takže nefunkční telefon je zbytečné sebou nosit, bude ležet někde v šuplíku a nikdo se nedovolá. Snad za pár stovek koupí jiný.