Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Po zapnutí čierna obrazovka

Zdravím
Mám dotaz. Do zostavy
Asus ROG STRIX B550-F GAMING
AMD Ryzen 7 2700X(ARCTIC Freezer 34 eSports RED),
16GB Corsair Vengeance LPX RED 2x8GB KIT DDR4 3200MHz CL16
2xMVMe SSD Samsung 970 EVO PLUS 250GB+SSD Intel 510 series 120GB+SSD WD Blue 500GB
GPU: EVGA RTX 2060 XC 6GB
Sound: Creative Sound Blaster ZxR
PSU: Seasonic Focus GX 550 Gold
som doplnil ešte jeden SSD Samsung 970 Plus a odvtedy sa po zapnutí roztočí to kolecko načítania Win10 a keď sa ma zapnúť WIN, tak čierna obrazovka a nereaguje ani klávesnica. Natvrdo to podržaním start tlačítka vypnem. Opätovne zapnem a ide to bez problemov. Čo sa deje? Nechápem.
Dik za podnety, čo by s tým mohlo byť.

Aby som zosirsa rozpisal symptomy. Niekedy to uz pri nabehu WIN hadze aj modru smrt. Ak to nabehne vsetko fici normalne, ale ak sa pusti nejaka hra, tak este v menu to ide, ale akonahle pustis samotne hranie, tak sa cely pocitac vypne, alebo to v lepsom pripade vyhodi do WIN. Minule sa samovolne vypol aj ked do neho dcera omylom zavadila prudsie nohou.

Pridam este jeden symptom co som si spomenul. Fortnite vypisoval, ze ma problemy rozbehat kartu na DirectX12, ale aj po prepnuti v menu na DX11 to vyhadzovalo pri spusteni hry do Win, alebo to rovno cele vyplo. Kedze moj druhy Ryzen KO, tak mozem zhruba zhrnut, ze sa to zacina NVMe diskom a bootovanim z neho a potom postupne odchadza aj GPU a s bootovanim su vacsie a vacsie problemy, az to nakoniec vobec nenabehne. Mozem z osobnych skusenosti povedat, ze je to docela pozvolne zo zaciatku(OCCT som testoval a CPU bolo po 1/2hodine testu OK), ale ako sa prida grafika, tak to uz skape velmi rychlo.

Podobne problemy som uz riesil a malo to aj podobne symptomy, tak to tipujem na to CPU, ale moze to byt aj doska. Dnes som na to nemal cas, ale zajtra sa na to vrhnem, dam tam druhy procesor a budem mudrejsi. Doplnam sem tu temu pre buducnost, ak by sa nieco podobne vyskytlo niekomu dalsiemu, aby sme to vedeli tu na poradni rychlejsie vyriesit. Ano mam tam tie SSD "co dum dal". Ten Intel je plne funkcny a dcera tam ma nahrate nejake rozpravky, tak preco ho nepouzit? Ak skape tak o nic cenne neprideme.