Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Možný upgrade sestavy?

Ahoj, má smysl upgrade tohodle? Kvůli New World. Rozpočet asi záleží, cca 20+- tis. Díky:)!

Základní deska MSI B250M MORTAR

Crucial 16GB KIT DDR4 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT Single Ranked White

Grafická karta MSI GeForce GTX 1060 ARMOR 6G OCV1

Pevný disk WD Blue 1TB

Počítačová skříň Zalman Z1

Chladič na procesor SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012

Procesor Intel Core i5-7500

Počítačový zdroj Seasonic G Series 450W

SSD disk Crucial MX500 250GB SSD

Do téhle sestavy bych už neinvestoval, je vyvážená a aby měl upgrade smysl, musel bys vyměnit v podstatě půlku PC.

Souhlas. Kdyby nebyla doba jaká je, tak bych třeba koupil grafiku a později bych vyměnil zbytek. Jenže...

Možností je víc. Pokud v téhle pokřivené době připustíme, že 3060 je výkonná grafika tak vyjde zrovna dnes na cca 21 tisíc. 3060Ti pak 26tisíc. Vyhl bych se grafikám bez 3leté záruky a bez chladiče s aspoň dvěmi ventilátory.
https://www.apollos.cz/produkt/msi-geforce-rtx-3060-ventus-2x-12g-oc-12gb-gddr6/613/

Je jasné, že spodek je špatný. Pokud to vezmu cena/výkon tak by podle mě na zvážení byla možnost koupit 10700 z bazose za relativně slušných 5k (aktuálně jsou tam tři) plus novou desku.
S tím, že je jasné, že to na další upgrade to prostě půjde zas komplet pryč.
A narovinu si řekněme není to top, není to 10700K / ryzen 5600/ 5800. Zase pokud za to dáš 8K a starou desku a cpu střelíš za třeba 2000 je to nákup za 6000.
A oblíbený zastaralý ryzen 3600 který na bazaru seženeš za 6k to dorovná/slabě překoná.

Pokud jsou peníze není problém pak bych si počkal týden na uvedení nových intel cpu jestli budou stát za to ( a amd třeba slevní ty 5600)
Obecně bych ale čekal trend zdražování, přijde mi, že problémy s dodávkami má i intel.

Vhodné je vyměnit i paměti.