Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výkonový rozdíl PC

Dobrý den.

Se známym máme teměř shodne PC. moje Sestava je Ryzen 5 1600 + 8Gb ram + gygabyte 1050Ti 4GB grafika. známy má Ryzen 3 2200g + 16Gb ram + ale ASUS GTX 1050ti. jak je možné že má o 700Mhz vyžší taktovací frekvenci GPU? já dokonce oproti němu mam v PC pouze SSD. on grafiku netaktoval. chybí mi nějaký ovladač? nebo za to může rozdíl ram? zkošeli jsme to na hře Assassins creed Origins. Děkuji za rady

Záleží taky jestli jsi to vyfotil ve správný okamžik, možná jedná karta už přepínala z 3d protože si všimla že není ve hře. To usuzují podle toho 0.7v to není herní rychlost.

Karty mají boost3 takže záleží i na tom jaká ta karta je jestli má přídavné napájení, jestli má jeden ventilátor nebo dva nebo tři. Některé karty mají přepínač na tichý / herní provoz. A jinak nastavenou max spotřebu v BIOSu karty. Možná někdo má upravenou kartu.

Tady prý někomu boostuje k 1900.

https://forums.tomshardware.com/threads/gpu-boost-3-0-on-gtx-1050-ti-ftw-4gb.3104442/

Obecně při koupi karty nehledim jen na cenu ale i na rychlosti a sháním další info.

nakonec bylo vysvětlení uplně jednoduché, když jsem vlezl do Nvidia programu nabidlo mi to Aktualizaci a mame stejný čisla. přišel jsem na to před chvilkou. :) nenapadlo by mě že aktualizace dokáže udělat až takový rozdíl :) děkuji za rady :)