Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno twain.dll a jeho potomci

Zdravíčko, mohl by mi někdo pomoci zjistit co to je twain.dll? Resp. mam čerstvy system(asi tyden instalovany) win xp Sp3, pravdielně kontroluji co mam v tempu a najednou čumim na toto:
Original.aspx

Jelikož system temp takto šmíruju už leta, a dosud jsem na toto nenarazil začal jsem se zajimat co to je. Zjistil jsem že by to mělo jaksi souviset s C:\WINDOWS\twain.dll
C:\WINDOWS\twain_32.dll
twunk _16 a twunk_32

což by podle MS i processlibrary měli být systemove soubory instalovane při instalaci systemu. search

zdroj MS:
jsou instalovány při instalaci systému:

TWAIN.DLL Windows
TWAIN_32.DLL Windows
TWUNK_16.DLL Windows
TWUNK_32.DLL Windows

Ale take sem našl množství anglickych for kde se o těchto souborech mluví jako o Malware. Nechce se mi věřit že bych během par dnu ne moc aktivniho uživani zavšivil system, přičemž pracuji v omezenem režimu. Ale na jednu stranu proč jsem ty logy v tempu zaznamenal až ted je mi take zahadou. Žadne periferie typu skener, tiskarna apod nemam.

Mam se tedy obavat nebo jsou ty soubory v tempu "normalní, systemove"?

Povedlo se mi ty soubory podruhe vyvolat. Snažil jsem se co nejvíc napodobit činnosti ktere jsem dělal když se objevily poprve, nakonec jsem zjistil že ačkoli nemam tiskarnu zřejmě jsem nechtěně v editoru "photofiltre" dal tisk. A traumatizující souburky naskakaly do tempu.
Diky všem.:-D