Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno (FIREFOX) = Otevřít odkaz v novém panelu na pozadí (Položka v kontextovém menu pravého tlačítka)

Zdravím a prosím o radu. Ve starších verzích Firefoxu jsem měl v kontextovém menu pravého tlačítka možnost otevírat odkaz v novém panelu na pozadí a při tom jsem stále zůstával na stejné stránce. Nevím jak Firefox k tomu donutit i ve verzích 93 a i těch příštích. Je to výborná pomoc na vybírání požadovaných odkazů např. z úvodní stránky. Z jednoho místa naskládám z odkazů panely co budu chtít přečíst aniž bych je hned otevíral a zase se vracel na původní stránku s odkazy. Děkuju předem pokud mi někdo poradí...Googlil jsem dlouho a zatím nic neobjevil

Trochu se vmísím.

Nastav si v Možnostech

Takhle to mám taky ale:

Kolečko funguje asi jen někde. Alespoň mně.
Třeba tady:

https://www.novinky.cz/komentare/clanek/ocima-sasi-mitrofanova-halo-selsky-rozume-kam-te-schovali-40374712

když dočtu a roluju níž, tak se mi po kliku kolečkem na
https://www.novinky.cz/pocasi/clanek/na-nemecko-se-vali-snih-dorazi-i-do-ceska-40374610
přepne na ten kliknutý článek v novém panelu a čert by mne vzal.

Musím to dávat přes pravé tlačítko a otevřít v novém panelu.

Ale mám w7 a ff78 esr 64bit

Problém vyřešen (mám W10, FF 93.0/64bit) --> Ještě jednou zdravím a především děkuji každému kdo mi odpověděl na můj dotaz. Zkusil jsem jako první nejjednodušší variantu na doporučení od "Karel04" a to jest v nastavení. Otvírání kolečkem jsem samozřejmě znal, ale pokaždé se mi hned otvíral tímto kliknutý odkaz okamžitě v tom novém panelu, ale já potřeboval zůstat na to původním. Problém byl v tom, že jsem měl v nastavení zaškrtnuto "Přepnout na nový panel otevřený z odkazu". Po zrušení zaškrtnutí se to už otevírá >(kolečko)< v novém panelu, ale zůstávám při tom na původním jak jsem chtěl. Takže DÍK všem, možná fungují i další Vaše rady, postupně je vyzkouším až budu mít víc času. Nicméně jsem s tímto spokojen, nelpím na volbě z kontextu. Staré verze FF to měly v kontextovém menu jako položku "Otevřít odkaz v novém panelu na pozadí" proto jsem pořád pátral jak se k ní dostat a vůbec jsem netušil, že zrovna tahle zrušená volba způsobí kýžený efekt. Takže dík a ať se daří...