Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vzdialený prístup k PC - doporučte SW

PC s Win10 Pro zapojené v kancelárii do LAN v malej firme. Požiadavka je, aby sa mohol 1 pracovník pripájať z domu cez NTB (tiež Win10) - PC v kancli na ktoré by sa pripájal by mu nechávali zapnuté. Pracovať sa bude s účtovným SW + bežná kancelárska agenda.

Rád by som, aby ste mi odporučili SW na vzdialený prístup, s ktorým máte skúsenosti z praxe, že to funguje bez problémov, stabilne a dlhodobo sa cez to dá plnohodnotne pracovať. Ja mám vyskúčaný TeamViewer a neviem, či by som chcel cez to robiť celý deň.

1. hľadám riešenie free
2. platené riešenie, skôr so symbolickou cenou (keďže mám dojem, že si to daný zamestnanec možno bude platiť zo svojho).

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Software na vzdálený přístup už máš - Windows RDP. Pro vstup do organizace pak OpenVPN (zdarma), pří…
Jan Fiala 13.10.2021 18:16
Jan Fiala
Díky za odpoveď. Takže skúsim si usporiadať myšlienky, oprav ma prosím, ak sa mýlim. K tomu OpenVPN…
palos2 13.10.2021 20:47
palos2
Pevna verejna je potreba vzdycky, kdyz se pripojujes odnekud do firmy. Jak jinak bys nasel adresu fi…
RedMaX 13.10.2021 21:26
RedMaX
Jak jinak bys nasel adresu firmy? Já kdysi problém s adresama řešil jednoduše tak, že na nějakých w… poslední
gilhad 15.10.2021 09:51
gilhad

Díky za odpoveď.

Takže skúsim si usporiadať myšlienky, oprav ma prosím, ak sa mýlim.
K tomu OpenVPN - ak som to správne pochopil, tak VPN spojenie by malo končiť na routri v tej firme, správne? Takže jednak musím mať prístup do routra a tiež router musí podporovať VPN. Tiež by asi museli mať na firme pevnú verejnú IP (to asi nemajú).

Alebo sa to dá aj inak?

Pevna verejna je potreba vzdycky, kdyz se pripojujes odnekud do firmy. Jak jinak bys nasel adresu firmy?

Druhou moznosti je, ze das adresu nejakemu zprostredkovateli, ten si zridi spojeni mezi sebou a tou firmou. Potom ten, ktery se pripojuje odnekud, se pripoji na adresu zprostredkovatele a zprostredkovatel ho posle na spravnou adresu firmy. No a presne takto funguje Teamviewer. Logicky to zprostredkovatel nebude delat zadarmo nebo za symbolickou cenu.

Bud teda platit nebo si to poresit ve firme a ziskat jasne danou verejnou adresu a pripojovat se z domova na ni. Jak na to zadarmo uz tu mas popsane.

Jak jinak bys nasel adresu firmy?

Já kdysi problém s adresama řešil jednoduše tak, že na nějakých webstránkách (tuším webzdarma nebo tak něco) jsem měl i jednu, kde se dalo zadat "jmeno" a ono si to uložilo to jmeno, datum a IP, odkud ten požadavek přišel. A vypisovalo to seznam všech posledních přístupů. na stránce byla jednoduchá forma, co to posílala přez GET, takže to šlo i snadno automatizovat že v cronu byl wget http://ona/stranka?jmeno=QWERTY s voláním tak 3x denně - takže odkudkoliv jsem se na tu stránku kouknul a našel na ní QWERTY, tak jsem věděl, zda to ještě nějak jede a jakou adresu stroj QWERTY navenek má. Nasledně jsem se zalogoval na tu IP adresu a byl jsem doma. (co se sítě týče, stačí, když to dělá jeden stroj v ní)

Na tu stránku kvůli spambotům nebyly odkazy a příliš staré záznamy se mazaly - seděl tam jednoduchý PHP skript na pár řádků. Jako je to blbé, primitivní a všechno, ale zdarma a funguje. A dá se takto obhospodařovat libovolný rozumně malý počet počítačů (jako řekněme stovky, já to měl pro 3).

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru