Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy s připojením? S prohlížečem? Nebo s něčím úplně jiným?

Ahojte.
Já mám takový hrozitánský problém. Mám ho už teda dlouho, ale protože jsem právě vzteky rozštípal myš, asi nastal čas tento problém řešit. Já mám problém s internetem. Totiž s připojením. No vlastně já nevím s čím. Proto jsem tady. Jde mi o to, že když kliknu na odkaz, napíšu do adresního řádku nějakou adresu, anebo prostě jen spustím IE či Firefoxe (dělají mi to oba prohlížeče, takže v prohlížeči asi chyba nebude), tak trvá ukrutně dlouho, než se mi webová stránka načte. Třeba i 30 sec. Někdy (dost často) se nenačte vůbec. Načítání se prostě zastaví, dole v řádku svítí nápis: čekám na www... a já musím x-krát kliknout na aktualizaci, aby se stránka vůbec načetla. Někdy ani to nepomůže, takže musím skočit zpět na předchozí stránky a kliknout na odkaz znovu. Prostě mě to ukrutně sere, a než přeinstaluju OS, nebo rozštípu i svou náhradní mouse, případně se zvednu a půjdu zmlátit někoho od O2, rád bych, zda neexistuje nějaký free nástroj pro optimalizaci připojení, či co za to vlastně může.
Díkes za pomoc.

To nejdůležitější jsi neuvedl, co máš za připojení a jak (fyzicky, hw) jsi připojen. Kolik se vás o to připojení dělí. Jak dloho to trvá. Zda se něco stalo a od té doby se to děje. Atd...

Preventivně bys mohl zkusit test na breberky v nouzovém režimu pomocí Superantispyware.

Nojo jasně, já su tak dožratý, že zapomínám. Tak mám 8 Mbit od O2, jsme na tom dva plus TV, ale ono to dělá ať jsme připojeni oba či ne, ať je zapnutý set top box či ne. Jen při vypnutém set top boxu mám rychlost 7 Mb a při zapnutém 3 Mb - další zlodějina od O2, ale to je jedno. Karta: Realtek RTL8139/810x PCI Family Fast Ethernet NIC, modem: Zywel P 600 - S. Tyhle problémy začaly už dávno, takže to nepočítám, ale je to stále horší. Spybotem havěť stíhám pravidelně a soustavně, tedy ne v nouzovém režimu, ale přesto.

kdyby měl tvůj systém obousměrný firewall, viděl bys na něm zda místo tebe nekomunikuje někdo jiný (viz předkolega)
v nouzi jde použít příkaz netstat.

jinak by nebylo špatné, kdyby sis vypsal svji konfiguraci síťového připojení, a zamyslel se zda je nastavení v pořádku:
start - spustit - cmd.exe [enter] příkaz ipconfig -all
označit výpis myšem, enterem zkopírovat do schránky, ze schránky ctrl+v sem.

ad spybot: kdybys používal bezpečné přihlášení jako user (viz články vpravo), nemusel bys tyto hlouposti řešit.

ad rozbitý myš: máš aspoň skvělý důvod koupit si něco normálního, lepší myš než logitech mx518 jsem zatím nepotkal, teď zrovna u leckterých prodejců zlevňuje.

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : 77
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : neznámý
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8139/810x Family Fast Eth
ernet NIC
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-1A-92-05-31-5D
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 10.0.0.2
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 10.0.0.138
Server DHCP . . . . . . . . . . . : 10.0.0.138
Servery DNS . . . . . . . . . . . : 10.0.0.138
Zapůjčeno . . . . . . . . . . . . : 4. října 2008 14:42:02
Zápůjčka vyprší . . . . . . . . . : 7. října 2008 14:42:02

Páč nevím, zde jsou žádané informace.