Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Monitor a světlý pruh v levé části monitoru

Ahoj mám takový dotaz.
Čistil jsem monitor jako vždy, mám na to speciálni hadřík i pěnu. Ale použil jsem i vodu. Zřejmě voda zatekla za lcd panel.
V levé části se objeví světlý pruh, který je vidět jen když jsou světlé barvy na monitoru. Co je divné, tak při zapnutí monitotu to není skoro vidět, ale po 6 i více hodin už je to dost vidět. Může to být voda v lcd panelu? Asi zítra pošlu fotku jak to vypadá.
I když nevím proč je to viditelnější po delší době. Dík

Vodu na elektroniku používám běžně, vyndám celé prkno nebo kartu z PC, nebo modul z TV, v kýblu v teplé vodě s jarem umeju štětcem a pak opláchnu proudem vody aby se vyplavyly všechny nečistoty. Na radiátoru nebo sluníčku nechám řádně vyschnout. Ještě se nestalo abych měl s čímkloli problém.

Tak bylo to cca 2 hodiny. Mám i hadřík a hlavně mi nepřišlo, že by na monitoru bylo nějak moc nějaké kapaliny. Takže myslíš, že ten pruh jde vidět po delší době kvůli zahřátí že? Lze to nějak opravit? Počítám že by to musel rozebrat servis. A byla to pěna na prah.
No kdybych o tom věděl. 2 roky stejně a nic.

jedna technicka: neznam zadnou z tech monitorovych pen, ktere by si nejak rozumnely s vodou.
sam to obvykle cakam na ubrousek/mikrouterku a tim to cistim.

co to bylo zhruba za monitor?
a ma zezadu sroubky k rozebirani?

Nemá a dost jsem slyšel, že když to rozebereš už to nedáš zpět. Asi nechám servis a když to nebude na reklamaci tak zaplatím, pokud to je tedy moje chyba, ale zřejmě bude.
Pěna proti prachu a mastnotě. Ne prvni jsem to utřel vodou, hadřík na monitory mám a nezdálo se mi, že by té vody bylo až tak moct. Ovšem když ten pruh začal od toho okamžiku co jiného by to bylo.
Zkusím poslat fotku, ale ještě to není vidět.

Asi nechám servis a když to nebude na reklamaci tak zaplatím, pokud to je tedy moje chyba, ale zřejmě bude.

servis ti udela cenovou nabidku na opravu LCD monitoru takto - koupeno za 4000kc, cenova nabidka za 3.900kc oprava vymenou celeho zarizeni