Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vhodnej extender pro domacnost

Ahoj vsem..

Chci se poradit s vyberem extenderu pro domacnost v panelaku. Mame doma pevny internet od Vodafone(exUPC) s jejich modemem (DOCSIS 3.0). Signal dobry,ale obcas proste WiFi i 5GHz vypadne..V pokojicku,kde mame TV se to stava docela pravidelne,kdyz jsou v pokoji i mobily,zapnuty PS,apod. Proto bych chtel pouzit extender. Ale potreboval bych,aby dany extender krom zesileny WiFi,umel i LAN,dle moznosti bez nejaky "zakladny" zapojenyho do modemu-cili zapojeni z modemu do "zkaladny" a pres zasuvku do dalsi mistnosti kde bude extender a z nej LAN do PC.
Existuje neco takoveho?
Nasel jsem TP-LINK RE305 AC1200 Dual Band, umi to? Staci mi jeden LAN vystup..resp.: kdyby byl s 2xLAN by nevadilo i stejny cenove hladine..

Dekuji vsem za ochotu.

nekde mas kabelovkovy router a ve dvou jinych pokojich pres nejake zdi/rohy potrebujes net.
orientacni planek by bodnul.

komu se nechce tahat kabel, pro nej vymysleli powerline adaptery. ale neco to stoji, chce to radsi videt usporadani.

Jako vzdy,mas velkou pravdu..

a operovat 8 let starým modelem powerline taky není moc fér,

Souhlasim na 100%..Ale zadnu alternativu nikdo,ani Ty nenapsal.. Nakonec,kdyz vidim,jak kazdy pise o dratu,kdyz se ptam na bezdrat..tak si umim predstavit,jak by to bylo,kdybych dal ten planek..80% by napsalo,ze jsem to postnul v nevhodnem formatu a 20% ze mam dat kabel ;-)

Možná nevíš důležité věci:
1. každý extender ze své podstaty zpomaluje wifi na polovinu - signál musí přijmout a zase vyslat
2. aby mohl extender fungovat, potřebuje dostatečnou sílu signálu. A neexistuje žádný "silnější", wifi zařízení jsou výkonově omezena normou.
Pokud se tedy domníváš, že umístěním extenderu do pokoje, kde máš špatný wifi signál, něco zlepšíš, jseš na omylu. Každý rozumný člověk, který o tom něco ví, proto doporučí jako ideální řešení kabel + AP, případně PowerLine (což je horší řešení, ale stále lepší, než extender). Kabel se dá natáhnout vždy - pokud nechceš (či nemůžeš) vrtat do zdí tak podél stěn, může být dlouhý až 100 m.
A pokud přesto všechno stále trváš na bezdrátu (neuvedl jsi ani jeden rozumný důvod), tak bez plánku nelze navrhnout vhodné umístění extenderu (čili nelze poradit).