Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lenovo thinkpad rozlite barvy

Zdravim, stala se mi nemila věc u notasu.
Thinkpad l530 i3, 8GB ram
Jednou z ničeho nic se mi rozlily barvy na monitoru, no hruza. Je gpu před smrti?
Restart nepomohl, pomohlo až vytažení baterie a opětovné zapnutí, pak zas byly barvy ok

Na externím monitoru to dělá taky?

Jaká je teplota grafiky? Vyčištěníím a vyfoukáním žeber chladiče nic nezkazíš.

Je problém s barvama už hned při zapnutí (nebo např. v biosu), případně při nabootování nějakého live OS? Abys vyloučil softwarovou závadu.

Teploty okolo 60.
Vylita barva byla už při logu pri zapnutí. Logo thinkpad ok, ale to malé logo lenovo bylo špatne zbarvené. V biosu byly barvy OK. Udělalo mi to jen 1x a od te doby zatím v pohodě, ale musela se vytáhnout baterie, aby to přestalo.
Cpu i3 3110 a Gpu Intel HD