Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pc nejde zapnout (větráky běží, ale obraz nejde)

Dobrý den,
dnes jsem zapnul Pc, který mám již tak 2 roky a po zmáčknuti zapínacího začnou jet vetraky (všechny které v pc jsou včetně grafiky a cpu), ale na obrazovkách nevidím obraz a rgb příslušenství nesvítí. Včera jsem měl problém stejný a stačilo vytáhnout vyplí pc ze zásuvky a znovu zapnout. Dnes už ne.
Víte někdo co s tím, dočetl jsem se, že to může být problém PSU, špatného kontaktu s ram, nebo vybita baterka na motherboard. Než se pustím do radikálnějších činů, tak se radši poradím.
Děkuji za odpovědi Albert

toto je moje sestava
GPU
Radeon 5600xt

CPU
AMD ryzen 5 3600

MOTHERBOARD
MSI B450 TOMAHAWK MAX

RAM
Patriot Viper Steel Series 16GB KIT DDR4 3200Mhz CL16

CASE
Zalman S3

ventilátory
ARCTIC P12 PWM 120mm

SSD
Samsung SSD 980, M.2 - 1TB

zdroj
FSP Fortron Hyper M 550 80 plus bronze

cmos reset (viz manuál).

mrtvou baterku bych po 2 letech nečekal, i když existovaly špatně navržené desky nebo spíš vadné série.
na baterku s nízkým napětím by tě v minulosti upozorňovala hláška po zapnutí, to by sis asi všim.

vadná ram může být důvod, že se deska nezapne. jestli máš dva moduly, zkoušej zapnout po jednom, můžeš zkusit i jiný slot.