Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jakou novou TV do ložnice 14 m2 pro časté sledování imobilním členem rodiny?

Pro imobilního člena rodiny, který často sleduje TV (hlavně Youtube) ve své ložnici cca 14 m2, potřebujeme novou TV, jelikož dosavadní 32 palcový Samsung se nám již k danému účelu zdí moc malý a přesuneme ho do dětského pokoje. Jelikož TV stojí na prádelníku cca 108 cm širokém, vybrali jsme velikost 43 palců, ale hledám, jaký typ s dobrým poměrem výkon/cena vybrat.

Požadavky: stříbrná barva, DBT-T2/DVB-S2/DVB/C, Smart funkce, WiFi/LAN, kvalitní obraz i zvuk, ergonomický ovládač, dobrá spolehlivost, cena do cca 15.000 Kč. Bodlo by hlasové ovládání a přehrávání i zápis na USB, ale to již není podmínkou.

Co doporučíte? Jaké jsou zkušenosti se značkou TCL, třeba konkrétně s TCL 43C725?

Řešení:

Tak TCL 43C725 zakoupena v akci u Electroworldu za cca 11.042 Kč, a za ty peníze celkem slušný obraz i zvuk a Android má mnohem větší možnosti nastavení i instalace různých programů, ale i trochu pomalejší reakce a hlavně delší startování oproti Tizenu u Samsungu.

Tak tak tak.
TCL osazuje pomerne slaby HW na SoC Realtek s CPU typu RTD2851 a GPU Mali ktere podporuje maximalne OpenGL 2.0.
Tva TV ma vykonejsi podklad a podporu OpenGL 3.* ↑ tak to jde na nadstavbe ATV docela videt. Navic SONY na svem SW/OS docela pracuje a do vyvoje ruznych algoritmu investuje miliony.

TCL s ATV docela zrychli promazani uvodni obrazovky Youtube, PrimeVideo, Netflix etc, pak to jede docela zvizne.
Co se tyce startu TV, to me nikdy neprislo tak dulezite. Stejne se TV pak nevypina uplne ale jen uspava, tak je pusteni v podstate okamzite. U TCL je tato volba rychleho spusteni hned nahore v prvni nabidce nastaveni.