Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Černé fleky na displayi mobilu

Dobrý den, včera se mi z ničeho nic začaly objevovat skvrny na smartphonu (aniž by čelil pádu, tlaku či jiné deformaci). Mám ho delší dobu a prasklý display mám na několika místech, už alespoň půl roku, tak se divím, že se to nestalo dříve, pokud to souvisí. Když místo zmáčknu rozpíná se to.
Předpokládám, že je to nevratné a bude se to zhoršovat. Zajímalo by mě proč se to děje (technicky), co to znamená. To vymírají pixely, nebo tam něco vyteklo? Přikládám foto
IMG-20200305-045410.jpg

Tady se fakt hodí klasika "já vím co s tím je - je to rozbitý!"

- je to nevratně zničené, mechanicky poškozené. Probůh, čemu se divíte, když to máte celé rozfákané? Jasně, že to souvisí. Přímo pod sklem je samotný display, který je velmi citlivý na poškození - proto tam to sklo asi je, že ano.

Měl jsem spousty rozbitých displayů a tohle nikdy neviděl. Taky říkám, že je prasklý hodně dlouho, proto se třeba teď divím.. A abych tomu porozuměl, chtěl jsem vysvětlit vznik takovéto skvrny.
Ty uprostřed nejsou v místě praskliny a další nahoře co není na fotu vidět také ne.