Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze přejmenovat složka

Snažím se přejmenovat složku, ale vyskakuje na mě hláška že je složka používána. Akci nelze dokončit, protože složka nebo soubor jsou otevřené v jiném programu. Zavřela jsem úplně vše a počítač restartovala....

Mohl by pomoci nouzový režim, pokud je to teda tak nutné (ovšem on ani nouzový režim neni úplně minimalistický). Windows občas takové věci dělá. V linuxu většinou stačí zkusit totéž s právy správce, že pak program, který složku používá třeba zkolabuje, to je věc jiná.

Nebo alternativní postup. Osobně ve windows používám následující postup:
1. Založím novou složku žádaného jména
2. Přesunu do ní potřebné soubory
3. Až si to systém rozmyslí, původní složku smažu, jestli to je za týden nebo měsíc je pak úplně jedno
v linuxu jsem až tak daleko zajít nikdy nemusel, ale ve windowsu už ano (tam spíš řeším prázdné složky, které nejdou smazat, protože si je nějaký program prohlíží).