Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kdy je třeba u SSD začít panikařit

Mám pro W10 systémový SSD Intel SSD 320 Series a naposled jsem se díval na Drive Health někdy v létě a bylo to 98%. Dnes mě napadlo se znovu podívat na stav a je tam 95%.

Počítač zatím funguje a nějaké problémy nepozoruji, ale je to už stařeček kdy základ je z dubna 2010 a SSD z července 2012. Teď není zrovna dobrá doba pro změnu a tak by mě zajímalo kdy je opravdu třeba "začít panikařit" a koupit vše nové bez ohledu na ceny a dostupnost.

Doplnil bych, ze je to stejne pouze orientacni, a realna zivotnost je mnohdy nasobne vyssi. Jen priklad - menil jsem ted jeden Crucial, v podstate zbytecne - protoze porad slape jak hodinky. Akorat SMART tvrdi ze uz mu zbyva min nez 1% zivotnosti. :-)

Je pravda, ze jsem se k nemu nechoval nijak hezky (4 a 1/2 roku nonstop provozu s nejakymi statistikami atd.), ale az na "bacha, mam hodne najeto!" je uplne v pohode, a klidne ho jeste na neco pouziju:

[1634815174.png]

to je úplně správně.
sledování jakýchsi čísel u ssd je čirá alchymie, nemá to s realitou nic společného.
ssd přesně takto odchází = bez varování komplet mrtvé. od toho existuje zálohování, víme?
a pro kupující těchto všivých značek: ssd od patriotu nikdy, žádnou řadu, ani tzv. industry - jsou to všechno shity.

ten ssd se zachoval přesně tak, jak se od noname shitů čeká, není tu žádný důvod k divení.

ale dík za ten komentář - připomnělo mi to, že si musím udělat průzkumníka, co máme vlastně osazené za značky ssd v síti.
(nebo koupit licenci lansweeperu)

To asi záleží, jak často systém instaluješ a kolik toho pak je. V mém případě sice systeminfo píše Original Install Date: 31.10.2020, ale to je nějaké divné. Předpokládám, že to je datum "velké aktualizace" w10. Ten systém byl u mne instalován přes sedmičky a to bylo nepochybně dříve. Jede bez problémů dodnes. Podotýkám, že neinstaluji věci, které nepotřebuji ani nic "na test".