Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém RAM

Zdar vsetkym
Poradte prosim nejaký napad
Moj pc somnou nechce spolupracovat . Povodne mal v sebe 2Gb ram . Dokupil som dalsie 2Gb . Vsetko slape . Rozhodol som sa ze ho este zlepsim . Kupil som 8Gb . A hned problem ked dam 8G samostatne ani sa nezapne a hned mi hlasi problem ram . Ked k nej dam jednu 2G tak sa zapne . Ale v biose ju vobec nedetekuje teda len tu 2G. Win najde tiez len 2G . Ked spustim Cpuz tam vidim 2G a aj 8G a pise ze mam 10G ram Pridavam aj foto .
Pc
DELL optiplex 7010 ( podla manualu zvlada az 16G ram)
Win 10 Pro 32bit
CPU i5-3470s

Dakujem za kazdu radu
M.
Snad tam nieco vidiet na tych obrazkoch.
Dve foto su z biosu ako te je 2G+2G ram / a ta 8G(nenajdena)+2G
Dalsie 3 foto su z toho programu cpuz a tam vidno tu 8G aj 2G a ako to spulu ukazuje 10G

Este jedna otazka , po dlhej dobe mi aj niekto vie realne poradit .
O tom 32bit som cital ze viac ako 4G je zbytocne
Ten moj procesor vsade v systeme ukazuje ze "procesor typu 64"
Ked si dam vlastnosti PC kde je pisane
32bit verzia , procesor typu 64 .
Mam to chapat ze utiahlo by to aj 64bit verziu os ?
Tu mam tak to nieje problem preinstalovat .
Alebo je nejaka stranka kde si viem preverit pc ci zvladne 64bit verziu ?
Dakujem