Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kernel-Power Id: 41 (63) + WHEA-Logger Id: 18

Zdravím,

pokaždé když zapnu určitou hru, se mi sám bez varováni restartuje počítáč. V event loggeru mám pak následně tyto chyby:

Zdroj: Kernel-Power
ID události: 41
Úroveň: Kritická
Kategorie úlohy: (63)
Systém se znovu restartoval, aniž by se předtím zcela vypnul. Tato chyba mohla být způsobena tím, že systém přestal reagovat, selhal nebo že došlo k neočekávané ztrátě napájení.

+

Zdroj: Service Control Manager
ID události: 7000
Úroveň: Chyba
Kategorie úlohy: Není
Služba AMDRyzenMasterDriverV17 neuspěla při spuštění v důsledku následující chyby:
Systém nemůže nalézt uvedený soubor.
+

Zdroj: WHEA-Logger
ID události: 18
Úroveň: Chyba
Kategorie úlohy: Není
Došlo k závažné chybě hardwaru.

Ohlášeno součástí: Jádro procesoru
Zdroj chyby: Machine Check Exception
Typ chyby: Bus/Interconnect Error
ID řadiče APIC procesoru: 0

Další informace jsou obsaženy v podrobném zobrazení této položky.

Zkoušel jsem update driverů, vypnou fast start a všechno možný nastavení napájení, vyměnit zdroj, update BIOSu a stále nic. Neví někdo co s tím? Předem díky za opovědi

Odinštaluj ovládače ku grafike, vyčisti to AMD cleanerom (ak také niečo je) nainštaluj ovládače k čipsetu od výrobcu, potom znova grafiku.

Viď https://amp.reddit.com/r/AMDHelp/comments/q2a6i8/the_amdryzenmasterdriverv17_service_failed_to/

Ak by to nepomohlo, tak tu sú ďalšie rady
https://www.reddit.com/r/ryzen/comments/lzeg3c/ryzen_master_driver_issue/

https://community.amd.com/t5/drivers-software/bsod-related-to-master-driver/td-p/421868

Ještě přikládám pc sestavu:
𝗣𝗿𝗼𝗰𝗲𝘀𝘀𝗼𝗿: AMD RYZEN 7 5800X
𝗚𝗿𝗮𝗳𝗶𝗸𝗮: AMD Radeon RX 5500 XT
𝗠𝗼𝘁𝗵𝗲𝗿𝗯𝗼𝗮𝗿𝗱: ASUS ROG STRIX B550-A GAMING
𝗥𝗔𝗠: HyperX 16GB KIT DDR4 3200MHz CL16 RGB FURY series
𝗭𝗱𝗿𝗼𝗷: EVGA SuperNOVA 850 GA
𝗭𝗱𝗿𝗼𝗷: MSI MAG FORGE 100M
𝗢𝗦: Windows 10 Home

zaměřovat se na samotnou událost 41 je nesmysl - to je prosté oznámení o náhlém restartu, který má sto různých hw i sw příčin.
taky se ten záznam vytvoří až po restartu, nepopisuje příčinu.
někdy se dá v eventlogu dohledat problém co nastal v čase předtím, kdyby ovšem uživatelé četli log setříděný podle času a ne podle chyb.

obecně: pády s modrou obrazovkou jsou ještě řízené, nechají po sobě nějaký log a oznámení, typicky nekompatibility ovladačů, chyby paměti, méně závažné hw vady.
pády bez oznámení rovnou do černé obrazovky jsou zásadní hw poruchy: vadný hw nebo vadně fungující kvůli přehřátí, poruchy zdroje, vadná data z disku.

pokud v adresáři windows\minidump leží nějaké záznamy, má smysl stáhnout "nirsoft bsod viewer" a mrknout na to.

asus desky kdysi bývaly vybíravější na ramky. jde otestovat spuštění s každým modulem zvlášť?
ramky využívají nějaký xmp profil?