Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Značka grafickej karty

Zdravím.
Zaujíma má z vašej skúsenosti aku značku grafických kariet preferujete po smere kvality. Momentálne mám Gigabyte a fany sú celé zblbnute a čo som sa dočítal tak u Gigabyte sú problémy s fanmi uplne bežne. Do budúcna rozmýšľam nad EVGA alebo Gainward, ide mi hlavne o to aby bola grafická karta tichá a mala najmenšiu šancu kazivosti. Záujem mám o RTX 3060 ti. Kartu neplanujem taktovat.
Ďakujem :)

Opravdu kvalitni grafiky vyrabi jen Asus a MSI, ale musis koupit jejich premiove modely, ktere jsou hodne drahe. (muj nazor je, ze to za to nestoji, ale nekdo jiny to muze videt jinak.)

Pokud budes kupovat beznou Asus a MSI, tak je to potom na urovni toho Gigabytu nebo Gainwardu pripadne dalsich.

EVGA je trochu specialita, protoze meli opakovane problemy s navrhem designu grafiky a nezvladli to - prehrivani napajeciho obvodu apod.

EVGA je hlavným OEM partnerom nvidie,takže pokial oni niečo zmrvili,tak v prvom rade je na vine nvidia sama,ktorá dodala svojmu dvornému výrobcovi neodladený projekt,Gainward je len lepič nálepiek,predáva OEM výrobky pod svojim označením,väčšinou je to Palit-Daytona alebo Hightech HIS/Yuan-Yuan…

Nemas pravdu, kazdy vyrobce si navrhuje vlastni design karty, takze osazene PCB v podani karet primo od NVidie se nerovna osazeni od EVGA. A staci si vyhledat na webu, kolikrat to EVGA nezvladla. Ze EVGA zaroven vyrabi karty pro NVidii jako OEM je druha vec, ale ty vyrabi dle navrhu NVidie, zatimco svoje si navrhuje sama.

Gainward by se mel co se tyka osazeneho PCB rovnat Palitu, takze zadny zazrak, ale obvykle ma chlazeni lepsi nez Palit. Sam mam grafiku od Gainwardu, byla za dobrou cenu, takze si nestezuju, ale urcite to neni top karta.

Dej priklad, kdy naposledy nekdo konstrukcne prekvapil. Co vim ja, tak v poslednich letech prekvapilo jen MSI a to nekvalitou, kterou u jednoho konkretniho modelu predvedlo. Presto premiove modely MSI a Asus se dlouhodobe drzi na spici (opakuji, ze si nemyslim, ze se to za ty ceny vyplati, ale pokud bych se na cenu nemel ohlizet, tak urcite tyto dva vyrobci a pouze premiovy model).

Většinou každý výrobce dělá několik řad levnou například s chladičem s jedním ventilátorem, dražší s větším chladičem a dvěma větráky a top se třemi. Fyzika se obejít nedá takže čím menší chladič tím víc musí točit větrák a nebo je karta víc uškrcená.
Některé modely nemají tři roky záruku. Není problém si najít recenzí/ video recenzi.
Za mě značka Asus nebo msi.