Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade PC

Dobrý den, mám PC sestavu:
Intel Core i5 3470 3,2 GHz
RAM: DDR3 8GB Dual (800 MHz)
Nvidia Geforce GTX 1050 Ti 4 GB
pevný disk: 1TB + SSD 256 GB
zdroj: HP 320W

Poradíte mi, co by bylo nejlepší vyměnit, aby se zvýšil výkon (pro hraní her). Ale nechci vyměnit celé PC. Děkuji za rady.

Ak by si lacno natrafil na 3770 procesor. Na bazosi si sú za neho schopní pýtať aj 100€, to v žiadnom prípade. Tak to by tiež pomohlo, ale primárne grafická karta a zdroj. Ale keďže je doba aká je, tak by som sa na tvojom mieste uspokojil s tým čo máš a nechal to dožiť.

Do upgrade jsem chtěl vložit tak max. 10k. Víc peněz se mi do této sestavy nechce vrážet. Nevím, když bych třeba zvýšil RAM na 16GB a koupil výkonější zdroj, jestli by to nějak výrazněji zvýšilo výkon, nebo jestli to nemá moc cenu.

Nemá podle mě cenu kupovat nic co by se nedalo použít v případné nové sestavě.

Takže ani shánět lepší CPU pokud by nebyl za dvě kila což nebude. Orientačně nová deska, ctyrjadro a 16g od Intelu je pod 6tisic takže koupit starý CPU za tisíce je blbost.

Ram pravděpodobně moc nepomůže a jedině sehnat použitou levnou, je to typ DDR3.

Grafická karta pokud bys sehnal 1060 nebo 1660 za rozumnou cenu tak by pomohla dost.

Nový zdroj je takové placebo, na výkon nemá vliv. Totéž ty disky.

Při rozpočtu 10k bych se primárně soustředil na grafiku. Orientačně nové herní "dělo" s sestijadrem a 3060 je za 32k.