Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 5.1 Reproduktory nekomunikují s TV/PC

Zdravím,
koupil jsem si 5.1 reprodukory Logitech Z906 a nelze je propojit s PC, ani s TV.
Zkusil jsem koupit optický kabel na propojení a výsledek je stejný.
S PC jsem to vzdal a nyní to řeším s televizí.

Televize: TCL 65C728

Zapojení reproduktorů se subwooferem mám správné. Když zkouším test zvuku skrz zvukovou konzoli, tak Subwoofer a reproduktory vydávají testovací chrčivý zvuk.
V televizi se mi ovšem v nastavení ani nezobrazuje nic jako vybrání zvuku z externího zařízení, přes optický kabel atp.
V PC to bylo to samé. Po zapojení se mi nezobrazily reproduktory v PC.
Neví prosím někdo, kde by mohl být problém?
Předem děkuji.

S TV ti neporadím, ale proč by to nešlo s PC? Pokud se dobře dívám, tak ty repro mají i vstup 3,5mm jack, přesněji teda 3x3,5mm jack. Konektor zelený, žlutý a černý. Pokud tvoje zvuková karta, potažmo základní deska podporuje 5.1, tak jen propojíš konektory PC a repro a nastavíš ve zvukovce na 5.1.

Potřeboval bych to aktuálně hlavně pro TV.
Ohledně PC - vypadá to, že ty barvy mám trošku pomíchané a jinak, než ve skutečnosti jsou, takže jsem volil optiku.
Tam je nějaký zásadní rozdíl? Když by to mělo fungovat s Jack vstupy, tak o to víc s optikou, když to tak blbě řeknu, ne?
Řešil jsem to přes ty Jacky a neúspěšně.

Nevím jestli máš optiku v PC, pokud máš mělo by to jít. Ty barvy v PC můžou být trochu odlišné, v nastavení zvukovky by sis měl nastavit potřebné výstupy. Nemám tak dobré uši, že bych pozoroval rozdíl v připojení jack vs. optika.

ale ve zvukové kartě vesměs jde nastavit potřebné výstupy.

Nevím jak u TCL, ale pokud mám v TV zapojenou optiku, tak nikde v TV nenastavuji nic.
Prostě když je to zapojeno, pustíš TV, u těch repro nastavíš vstup optika a musí to jít.
Maximálně jestli máš pořádně zatlačenou tu optiku...
edit: teď se dívám, ty repro mají dva opt. vstupy.
Máš to přepnuté na správný vstup..?