Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak získat volné místo na malém disku s Windows 10 Home?

Ahoj, potýkám se s tím z důvodu extrémně malé kapacity disku. Proto nelze zvětšit diskový oddíl s operačním systémem Windows 10 Home.
Trochu pomohlo zakázání hibernace.
Máte nějaké další osvědčené postupy?
Budu rád za doporučení nějakých utilit a dávkových souborů, přes které lze provést automatické úkony jako administrátor.
Předem děkuji za rady.

je úplně logické, že dotaz na místo na disku neobsahuje ani velikost disku, ani typ úložiště (třeba na plošáku připájená emmc velikosti 64gb ve šmejdech umax).
v některých případech je totiž nejrozumnější odpovědí: vyhodit, už v den nákupu.

hibernaci zakázat, swap omezit. velká "read-only" data jako filmy, mp3 přestěhovat na rychlejší sd kartu, pokud to jde.

powercfg -h off

omezit virtuální paměť - registry:

REGEDIT4

; Neswapovat kernel, pevny swap C: 512MB
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management]
"DisablePagingExecutive"=dword:00000001
"PagingFiles"=hex(7):43,3a,5c,70,61,67,65,66,69,6c,65,2e,73,79,73,20,35,31,32,\

; Vypnuti znacky posledniho pristupu k souboru, ne stara jmena 8.3
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\FileSystem]
"NtfsDisableLastAccessUpdate"=dword:00000001
"NtfsDisable8dot3NameCreation"=dword:00000001

Chlapi díky, zatím provedeno zakázání hibernace. Body obnovení zakázány a již hotové body obnovy jsou vymazány.
Je to srágora od Asus s emmc. Pomalé to je jak za trest. Prostě hnůj, který nelze nazvat ani základem. Přesto to musím ze soucitu vyřešit a vyčistit co půjde. Nechci to přeinstalovat a ztrácet s tím zbytečně čas. Nějaké aplikace jsem odinstaloval. Vyčistil jsem již stažené aktualizace, které se nepodařilo automaticky nainstalovat kvůli téměř žádnému volnému místu na disku C. Ještě mi google našeptává, abych vymazal takto...
jako admin spouštím v command line:

TAKEOWN /F “C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository” /R
ICACLS “C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository” /T /L /GRANT *S-1-1-0:F
RD /s /Q “C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository\”
ten poslední příkaz se nechce provést a nevím proč. Přitom to spouštím jako admin.

Vybojoval jsem pár GB místa, zakázal aktualizace. Nějaké další nápady a rady? Díky!

edit:
Uživatelské soubory se na integrovaném emmc disku nenacházejí. Vše je směrováno na paměťovou kartu. Dokumenty, obsah plochy atd. Laický uživatel tam nic životně důležitého nemá a data zálohována.

souhlas. radši použít nějaký normální kompatibilní repas, maximálně v něm sám vyměnit ssd a zbude externí disk, než tyto netbookové ošizené zmetky.

například ta obsese instalovat na miniaturní disk automatické aktualizace, kterých je 90% zcela zbytečných, skoro vylučuje do budoucna udržet ten starý krám v příčetném stavu.
smysl mohou mít pouze bezpečnostní aktualizace, ty však m$ dodnes neumožňuje předvolit.

na netu jsou ke stažení i "lite" verze windows 10, jen nevím zda jsou v češtině.