Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vga - dvi redukce

Zdravím, mám (resp. kamarádka) monitor pouze s VGA výstupem. Grafická karta tuším r7 250 od radeonu. Disponuje pouze HDMI a DVI konektorem. Po jaké redukci se musím shánět? Matou mě všelijaké vga female male pojmy. Děkuji předem za odpověď.

Problem je to, ze ak posles uzivatela z poradne ist si kupit prevodnik najde vacsinou (asi vzdy) len dca prevodniky, pretoze tak to firmy oznacuju.
Kdezto, ked ho posles kupit redukciu najde hdmi-vga prevodnik prave pod tymto nazvom, maximalne to byva oznacene slovom adapter. Prevodnik som fakt u nikoho nevidel.
Skolit ludi na poradni, ze tie hnusne velke eshopy(ci velkoobchody) to maju zle oznacene mi pride kontraproduktivne.

monitor pouze s VGA výstupem

na připojení k domácímu zvonku nebo ke vchodové kameře dobré.
já tyto shitové případy řeším zakoupením repasovaného 24" monitoru (kvalita "a" kvůli pixelům) s nejméně 3 vstupy, ať to doma připojím naprosto ke všemu.
jako spíš kancelářská krysa samozřejmě preferuju obraz 16:10 / filmosledovačům stačí 16:9.

Pokud je na graficke karte DVI-I vystup, tak obsahuje analogove video a lze tedy vhodnym kabelem/redukci monitor pripojit.

Ja bych ale radsi odeslal zmineny zastaraly monitor do elektroodpadu a zakoupil neco mene prehistorickeho, co uzmozni digitalni prenos obrazu bez ztraty kvality.