Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkční include v PHP

Mám v kódu:

$words = [
    'ramín',
    'koureni',
    'Aktuální',
    'kourení',
    'kouření',
];

Když dám místo toho <?php include 'zakazanaslova.php';?> a obsah (kód výše) vložím do zakazanaslova.php , tak mě to napíše stránka nedostupná a přestane to fungovat. Co dělám špatně? Děkuji za odpověď

Změna kategorie, původně: Ostatní (host)
Změna předmětu, původně: Nefunkční include (host)

Ještě jinak. Dám dvakrát stejný kód do stránky a ono to přestane fungovat. Jeden kód jde, ale dva na stránce ne. Co tam tedy změnit aby to fungovalo na stránce 2x tento kód níže?

<center>
<!-- PHP -->
function wordsCheck($words, $inputs) {
    $expression = '~(' .implode('|', array_map(function ($v) { return preg_quote($v, '~'); }, $words)). ')~iu';

    foreach ($inputs as $haystick) {
        if (preg_match($expression, $haystick) === 1) {
            return true;
        }
    return false;
}

$words = [
'cur',
'čůr',
'čúr',
'mrt',
'gynek',
'erek',
'pochv',
'vagi',
'vagy',
'hotens',
'připus',
'pripus',
'samic',
'samyc',
'marih',
'pohlav'
];

$inputs = array_merge([$context['TOPIC_TITLE']], array_map(function ($v) { return $v['MESSAGE']; }, $context['postrow']));

if (wordsCheck($words, $inputs) === false) {
echo 'prvni';
} else {
echo 'druhy';
}
<!-- ENDPHP -->
</center>

Jo aha. Promiň.
Když dám hned pod ten kód toto:

<!-- PHP -->
if (wordsCheck($words, $inputs) === false) {
echo '111';
} else {
echo '222';
}
<!-- ENDPHP -->

tak to funguje dobře, ale když to dám třeba nahoru nebo dolu do stránky, tak to nefunguje a stránka se nenačte.

Nefunguje to z toho dôvodu, že na tom inom mieste je funkcia wordsCheck neznáma.
Takisto keď si to celé dával dvakrát bol problém v tom, že si chcel rovnakú funkciu definovať dva krát.
Z toho vyplýva, že definícia funkcie aj toho poľa musí byť niekde na začiatku. Potom ti už stačí vkladať len ten kúsok rozhodovacieho kódu kdekoľvek za ňou.