Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Studium IT - zkušenosti

Zdravím, je­li­kož jsem v po­sled­ním roč­ní­ku SŠ mám v úva­hu po­dat při­hláš­ku ško­ly ČVUT FIT , je­li­kož na těch­to ško­lách mě při­jdou za­jí­ma­vé obo­ry mě Po­čí­tá­čo­vé In­že­nýrství, Umě­lá In­te­li­gen­ce.
Rád bych se vzdě­lal v ob­las­ti IT, je­li­kož na tom sto­jí prak­tic­ky ce­lá bu­douc­nost lid­stva, ale při­zná­vám, že v tom­to obo­ru jsem úpl­ný za­čá­teč­ník. Sa­mo­zřej­mě ta­ko­vé ty kla­si­ky ja­ko tře­ba HTML, hard­ware po­čí­ta­čů ne­bo elek­tro­ni­ky znám.
O ja­kou ob­last IT bych se měl za­čít za­jí­mat? Rád bych se na­u­čil ně­co, co mi k ně­če­mu bu­de, po­kud bu­du pra­co­vat v ně­ja­kém kor­po­rá­tu.. ja­ké jsou sou­čas­né tren­dy?

Omlou­vám se, jest­li zním ja­ko úpl­ný blb, hroz­ně rád se vzdě­lá­vám a chci dr­žet krok, ale ta­dy oprav­du po­tře­bu­ji po­moct.

Dí­ky

Nevím, jestli za tenhle odkaz nedají BAN:
https://www.zive.cz/poradna/pomoc-studentce-v-it-co-je-vazne-zoufala/sc-20-cq-607352/default.aspx?consultanswers=1
Moje obvyklá odpověď na podobné otázky:
Když to zkusíš, možná ti to nevyjde. Když to nezkusíš, nevyjde ti to určitě.
Tak držím palce.
A o jakou oblast IT by ses měl zajímat je předčasné uvažovat. Než vystuduješ, situace na trhu práce se může změnit.

Možná se zeptat i tady.
https://www.root.cz/
Ale tam jsou i týpci co by ti určitě "poradili" že je zbytečné to studovat, tak na ně nedej.
:beer:

Jj, to spousta z nás má taky školu z jiného oboru a je hodně šikovných. Ty jako strojař máš výhodu, že si určitě
potrpíš na preciznost a přesnost nejen v IT. Alespoň takové strojaře znám z mého okolí. Vše musí sedět na milimetr přesně.
Asi máte všichni takovou úchylku, ale je to fajn.

Vzpomínám si na historku, kdy jsem si postavil udírnu na cca 20Kg masa z bílých cihel a když přišel kámoš "strojař" na uzení
a menší "chlastačku", tak hned po mně chtěl metr a měřil všechny rozměry, jestli to sedí jak má. Jedna cihla mně ujela si o 4mm a hned mě napomenul :-D
Každopádně udírna slouží už tak šestým rokem bez jakéhokoliv problému a počet kg masa a sýrů, kolik se vyudilo si ani netroufám odhadnout.

Nesnaze si ke slusnemu platu dostanes jako vyvojar. Nauc se dobre nejaky moderni framework na tvorbu backendu (java (spring), .NET Core, node.js) a frontendu (react, vue, nedej boze angular + asi 500 dalsich) a jsi za vodou. Firmy za dobre vyvojare plati zlatem...