Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozmazany text po upgrade Win7 na 10

Zakaznik mi volal po par dnoch, co som mu klonoval a upgradoval OS na 2 pc, ze na oboch ma rozmazane pismo v aplikaciach. Poradil som mu cleartype, ktory spustil, ale vraj sa nic nezlepsilo.
PC som este nevidel, takze to je vsetko, co viem...nejake napady predtym, nez sa na to pojdem pozriet osobne?
Jedno pc je nejake starsie core2 duo, druhe je i3 4th generacie. Tam by vsak nemal byt problem, pretoze tieto pc som predaval s Win10, ci upgradoval zo 7 na 10 uz velakrat a problemy s tym neboli.
Myslim, ze pojde o sw problem, mozno pouzitie nejakych divnych fontov v palikaciach, ktore pouziva zakaznik, ktore v 7 boli a v 10 uz nie su?
To len tak skusam.

Upgrade Windows je hloupost, ale co už. Po čisté instalaci bys jistě provedl také instalaci nejnovějších ovladačů VGA - po upgrade proběhla? Zrovna tak ovladače chipsetu. Jinak víme málo (dělá to ve všech aplikacích? jaké má nastaveno rozlišení?)

Robim ho bezne, vyhoda je, ze zostane vsetko, co mal nastavene a kedze toto slo o pracovne pc aj doba vypadku bola minimalna.
Navyse SSD spravi z pomaleho sneka pouzitelny OS aj po klonovani a to je to, co oni pozaduju vzdy.
Ja som si po upgrade rozmazanie nevsimol, je mozne, ze sa tyka len nejakeho sw (ide o uctovnu firmu), viac bohuzial neviem, pretoze info som dostal po telefone s tym, ze sa zastavim.
Uvidime, ked tam pridem, len skusam, ci uz dopredu sa nemozem nejako pripravit;o).

Uz je to tu v podstate napsane, ale zkusim to shrnout. Problem muze byt dvoji:

1. Rozmazana obrazovka - na textu to bude videt nejlepe, ale pri podrobnejsim zkoumani uzivatel zjisti, ze je rozmazane vsechno. Potom lze v pripade zapojeni monitoru na VGA davat pravdepodobne vinu ovladaci graficke karty.

2. Rozmazany pouze text - potom lze s velkou pravdepodobnosti vinit nestandardni fonty, ktere uzivatel pouziva. Windows 10 se totiz konecne naucily to, co je v linuxu normalni odjakziva - vektorove zvetsovani pisma. To se projevi treba na tom meritku, kdy na 125% to neni rozmazane. Samozrejme prasacky napsane aplikace (typicky v Jave) si s tim poradit neumi.

Bohuzel to plati tak maximalne v pulce pripadu. Casto na VGA kaslou jak vyrobci grafik, tak vyrobci monitoru.

Edit: to bohuzel jsem napsal spatne, neni to bohuzel, protoze VGA je davno za zenitem a pokud na necem setrit, tak souhlasim s vyrobci, ze prave na tomhle. Nakonec dneska uz VGA na novych grafikach ani neni a musi se pres prevodnik.

Vlastne neviem, vcera som siel okolo, zastavil sa tam a na jednom pc to bolo vraj opravene a na druhom ja nic rozmazane nevidel.
Navyse mi pracovnicky povedali, ze sa to dialo len na RDP servri v DE co maju.
Nieco vraj bastrngoval majitel s tym a vraj to opravil, ale nebol tam, takze zistim dodatocne, pretoze to zaujima aj mna.