Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunguje internet vdsl přes modem

Dobrý den, mám modem TD-W9960 v1.2 starý cca 1,5 roku a před 3 dny z ničeho nic přestal jít internet. Zkoušel jsem několikrát restartovat, vytáhnout ze zásuvky, tovární nastavení, přeinstalovat firmware, změnit IP, taky sem volal s technikem od tmobilu a říkal, že vidí že chyba bude nejspíš na mém modemu. 2x se mi povedl internet nahodit poté co jsem ho na 5 minut odpojil od napájení. Ale povedlo se to jen 2x z xx pokusů. Poprvé se nahodil na 15 minut a podruhé jen na 2. Běžně, když funguje a mám zapnutý PC+wifi tak svítí všech 5 kontrolek ale teď svítí jen 3 a 1 občas bliká. Nenapadá vás co bych ještě mohl zkusit?

Nejde nic na co je zapotřebí net, ani v mobilu, ani appky. Bohužel se absolutně nevyznám v tom co tam mám nastavit. Nedalo se výchozí nastavení už tím, že jsem to hodil do továrního nastavení?

Mám tam

IP adress: 192.168.1.1
subnet mask: 255.255.255.0
IGMP Snooping: Enable
Snooping mode: Allow
Second IP: Disable
DHCP: Enable

DHCP Server
IP Adress pool: 192.168.1.100-192.168.1.199
Adress Lease time: 1440
Default gateway: 192.168.1.1 (Volitelné)
Primary DNS: 192.168.1.1 (Volitelné)

Napríklad búrka ho dokáže zničiť.
Ale prečo to riešiš sám? To je tvoj vlastný modem? Ak áno, skús tam vrátiť pôvodný. V opačnom prípade to nahlas ako poruchu u operátora.
Sám môžeš maximálne tak zmerať napätie na liinke, či
nie je problém v kábli/zásuvke.

dobrý postřeh.
čínské krámy mají dobrý zvyk mít zaslepené větrací otvory, kontrola ve výrobě je zbytečnost, zákazník si koupí nový.
jestli je to starší model ještě s kostkovým hřejícím napájecím trafem, ty byly kvůli úspoře materiálu přesycené a přehřátím klesala účinnost.
elektronické spínané zdroje oem dodavatelů trpí napájecími špičkami - poruchami na 230v.

ale teď svítí jen 3 a 1 občas bliká

no taky jsi mohl připsat které svítí a které ne.

Tak na 100% to bude tím přehříváním. Oddělal sem z toho kryt, podložil to aby to chladilo i ze spodu a nastavil výkon wifi na minimum a zatím to jede ale nevím na jak dlouho :-D. Ještě jsem si vzpomněl, že mám doma nevyužívaný router (NE modem) tak pokud to zas klekne tak ho k tomu modemu připojím a pojedu přes něj. Nebo nevíte jestli se dá ještě něco nastavit kromě toho omezení výkonu wifi co by mohlo snížit výkon modemu?

podle mládí toho routeru by sám musel umět šetřit - snižovat výkon když nikdo není připojený, odpojovat lan porty, používat menší lineární stabilizaci napětí, čili chovat se víc "green" - to všechno záleží na návrhu a generaci součástek, uživatel s tím neudělá nic.

lze jen navrtat do krytu víc děr a umístit to svisle tak, aby podél plošného spoje mohl proudit vzduch.

Po chvíli to zas nešlo, i když tentokrát to vydrželo nejdéle tak sem tam dal ten router a modem dal jako bridge. Teď se jen můj mobil jaksi nechce připojit na wifi od toho routeru ale všechny ostatní zařízení jdou :-D. Jinak nový modem už kupovat nechci, protože se budu časem stěhovat, takže to nechám jet přes ten router...